| anonim_4396 a întrebat:

Cate avantaje are un reprezentant AVON?
Si ce produse primeste pentru comenzi mai mari de 100 de RON?

Răspuns Câştigător
| Dede_4091 a răspuns:

Iti faci timp pentru Avon dupa dorinta proprie
Poti sa lucrezi pentru doar pentru Avon sau poti sa integrezi activitatea Avon cu familia si cu locul de muna, alegerea este a ta, orice alegere faci vei incepe sa colaborezi cu o o companie care are peste 120 de ani de experienta in domeniul cosmeticelor si care activeaza in peste 100 de tari.
Acces la pagina personala de reprezentant pe avoncosmetics.ro
Poti alege sa plasezi comanda pe Internet. Imediat dupa facturarea primei comenzi ca Reprezentant Avon te poti inscrie ca e-Reprezentant Avon si vei beneficia de pagina ta personala pe site-ul www. avoncosmetics.ro, 24 de ore pe zi, 7 zile din 7, putand urmari efectuarea tranzactiilor (emiterea facturilor, intrarea platiilor in cont). Nu ai nevoie decat de un PC si o conexiune Internet si poti beneficia de oferte speciale, valabile numai pentru comenziile plasate pe Internet.
Livrare gratuita a comenzii direct la tine acasa
Produsele Avon comandate si noua brosura vor ajunge la tine oriunde te-ai afla gratuit. Daca ai clienti care se grabesc si doresc sa beneficieze de produsele preferate imediat se poate urgenta livrarea comenzii cotra cost.
Vei participa la competitii motivante pentru reprezentanti
Reprezentantii Avon au parte de competitii motivante, create special pentru ei, cu premii substantiale si de programe speciale ce ii ajuta in promovarea brosurii si produselor Avon.
Castiguri nelimitate in functie de munca ta ca reprezentant Avon
Suma pe care o castigati depinde de cantitatea pe care o comandati, beneficiind de un potential de castig nelimitat. Iata mai jos care ar fi castigul d-voastra:
Daca plasati o comanda intre 1. 000. 000 lei-2. 299. 999 lei, puteti castiga 15% din valoarea comenzii.
Daca plasati o comanda intre 2. 300. 000-3. 599. 999 lei, puteti castiga 20% din valoarea comenzii.
Daca plasati o comanda mai mare de 3. 600. 000 lei, puteti castiga 25% din valoarea comenzii.
Programe de instruire
Iti poti rezerva o ora din timpul tau pentru "Ora de Frumusete" inca din prima ta campanie de activitate ca reprezentant Avon! Vei participa la o intalnire in care vei afla notiuni de baza despre toate categoriile de produse Avon, tehnici de machiaj si tehnici de recomandare a produselor Avon. Vei avea o baza de cunostinte solida, ce te va ajuta sa-ti cresti valoarea de comanda si implicit discount-ul.

Se primeste :Suma pe care o castigati depinde de cantitatea pe care o comandati, beneficiind de un potential de castig nelimitat. Iata mai jos care ar fi castigul d-voastra:
Daca plasati o comanda intre 1. 000. 000 lei-2. 299. 999 lei, puteti castiga 15% din valoarea comenzii.
Daca plasati o comanda intre 2. 300. 000-3. 599. 999 lei, puteti castiga 20% din valoarea comenzii.
Daca plasati o comanda mai mare de 3. 600. 000 lei, puteti castiga 25% din valoarea comenzii. Iar din banii castigati iti gumperi gratuit ce vrei tu din catalogul Avon
In speranta ca ti-am putut fi de folos, Deea!
Funda?

3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ca reprezentant Avon nu primesti produse, ci un discount, care depinde de valoarea comenzii.(intre 110 ron si 230 parca ai 15%, intre 230 si 400 - 20% si tot asa. ) Comanda minima e de 110 ron(ca sa poti obtine discount).
Cu discount-ul sta treaba in felul urmator: Sa spunem ca tu faci o comanda de 110 ron. La banca vei plati o factura de 93, 5 ron; cei 15%, adica 16, 5 ron ii vei pastra tu si ii vei folosi cum vrei(ori iti cumperi produse, ori ii pastrezi pentru altceva)
Ca reprezentant activ mai ai un beneficiu: vei primi o brosura pentru reprezentanti cu preturi foarte mici la o gama de produse, pe care le poti achizitiona pentru tine. Apoi, de fiecare data cand apare ceva nou, va fi cate o oferta demo, la care, la fel, vei avea acces(vei putea cumpara acele produse la preturi promotionale)
Ar fi foarte multe de spus, asa ca mai bine intreaba pe cineva care e deja reprezentant sa vezi daca iti convine sau nubig grin

| Anda_5509 a răspuns:

Pai daca ai comanda mai mare de 110 lei primesti un discount de 15%-daca ai comanda mai mare de 550 lei primesti 30%. Cadouri nu primesti mereu, la fiecare campanie, decat cand sunt oferte.

Tu ca reprezentant primesti o brosura cu preturi reduse, ca sa iti comanzi tu de acolo.La ofertele pentru reprezentanti nu primesti discount

Un avantaj ar mai fii ca e placut sa faci asta, iti comanzi ce vrei, fara sa mai cauti reprezentanti, ca e mai greu. pana iti aduc produsele.

AI termen de plata 14 zile, in care poti sa strangi banii si sa platesti comanda.

LA reprezentantii noi, primele 4 campanii primesti niste cadouri(un ceas, un parfum, creme. s. m. d)

SI dejavantaje, n ar fi f multe:platesti tu brosurile (7. 5 lei), daca vrei sa vina comanda in 2 zile, dai express, livrare la adresa ta(costa 7. 5 lei), daca dai comanda normala produsele vin in 4 zile, fara nici un ban pe transport.Si uneori se intampla sa ti mai greseasca produsele.

| elle_1922 a răspuns:

Ca reprezentant nu primesti cadou produse pentru comenzi de 100 ron sau chiar mai mari.Doar daca sunt anumite "oferte ". Tr sa indeplinesti anumite conditii si arunci castigi niste produse.si asta nu e foarte des,
Eu st reprezentant de 3 ani si ceva si nu ma aleg cu mare lucru.
E adevarat ca mai st oferte pentru reprezentanti si cadouri.Insa de fiecare data platesc o groaza de bani pentru transport, brosuri, etc.

A... daca tocmai ai devenit reprezentant primesti la inceput cateva cadouri...