| greenapple a întrebat:

Fetelor cum e la avon? Ce avantaje si ce dezavantaje sunt?
Se castiga(nu bani, produse)?
Ar merita sa ma fac reprezentant?

Răspuns Câştigător
| Cccccccccccccorina a răspuns:

Ce inseamna sa devii Reprezentant

Ce trebuie sa fac pentru a incepe
In timpul liber?
In timpul serviciului?
Este timpul sa stralucesti cu Avon.

Chiar daca esti la inceputul carierie tale, la momentul in care copiii au crescut sau pur si simplu vrei sa fii propriul tau sef, devenind Reprezentant Avon ai oportunitati nelimitate. Chiar daca pana acum nu ai mai recomandat niciodata un produs, poti face asta acum - cu Avon. Ca lider mondial in ceea ce priveste produsele antirid de ingrijire a pielii, parfumuri si machiaj, te ajutam sa reusesti cu usurinta. Avon s-a dovedit a fi cale spre succes pentru milioane de Reprezentanti din intreaga lume, de toate varstele, culturile si categoriile sociale.

5 milioane de Reprezentanti Avon din intreaga lume se bucura de aceste beneficii - si la fel poti si tu

O afacere flexibila chiar la tine acasa - poti avea biroul chiar la tine acasa
Stabiliste-ti singur(a) orele de lucru - Poti fi acasa atunci cand se intorc copiii de la scoala sau poti avea chiar o afacere proprie full-time
Incredibila oportunitate ca Lider Avon - recomanda produsele Avon si invata-i si pe cei din jurul tau sa faca la fel, impartasindu-le oportunitatea Avon
Oportunitati deosebite doar la Avon - oferte speciale, programe de instruire gratuite la cele mai inalte standarde, competitii si premii deosebite
P. S
Este foarte frumos sa fii reprezentant deoarece colaborezi cu mai multe persoane, stii mai bine sa socializezi, iti faci prieteni noi. Totodata poti sa iti cumperi si produse ce ai tu nevoie de la AVON facandu`ti vanzare tie si nu altora.Pentru inceput vei avea 4 pasi u stagii diferite.de exemplu: primul pas comanda in valoare de 150lei si primesti gratis. lotiune de corp skin so soft si reducere la cataloage. Daca ai comenzi peste 170 lei MINIM la fiecare comanda cam in medie de cativa lei iti revin tie.in loc de 170lei vei plati mai putin. iar banii ii pasterzi tu pentru orice.Este super. Daca doresti sa devii reprezentant contacteaza pe cineva din orasul tau sau cunostinta si acela iti va explica mai multe.Inca ceva REPREZENTANT TRANDSETTER este exact la fel si aceeasi munca numai ca esti cu 3 campanii inainte-a celorlalti.Bafta...

funditasad?

4 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Eu am fost, si te sfatuiesc sa renunti. Pe langa ca nu primeam "cadourile" desi faceam comenzi mari, nu am primit deloc discount. Dupa 2 luni m-am lasat. Pe langa asta nu primesti la timp banii de la unii clienti si trebuie sa pui de la tine. Perste toate acestea nu primesti discount la produsele "oferta", de unde majoritatea clientilor comanda. Eu te sfatuiesc sa renunti insa am auzit multe laude la adresa firmei Metropolitan unde discountul e mai mare si produsele mai ieftine.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Ok imi poti spune de ce am primit stupid? Mentionez ca am scris tot de la p. s. ca idei personale!winking

| camilia1 a răspuns:

Si eu am fost reprezentanta, dar intre timp am gasit alta firma in favoarea careia am renuntat la Avon. Aici am comision de minim 40% la orice comanda, indiferent de valoarea ei, prind zile cu reduceri pana la 60-80% si nu am obligatia comenzilor lunare, iar produsele sunt foarte variate si de cea mai buna calitate, nu au concurenta pe piata noastra. Daca esti interesta, da-mi email la chipitaro2004@yahoo.com

| onutza_6638 a răspuns:

Eu am fost reprezentanta acum 1 an si da poate fi profitabil daca faci comenzi in valoare de 3-4 milioane, poti castiga bani din comenzi, eu am renuntat de mult, colegele nu`mi dadeau banii la timp trebuia sa pun de la mine... daca sti ca ai prieteni de incredere merita sa te faci! sper ca ti-am fost de ajutor.