| kpoplover21 a întrebat:

Cateva tunsori / coafuri de vara (pentru fete) pentru 2014?
Dau funda celor mai multe! Multumesc.

2 răspunsuri:
| erikcuta a răspuns:

Vara asta se poarta bob, cele mai multe dintre celebritati au incercat tunsori bob, apeland la ajutorul stilistilor profesionisti. Cel mai popular stil bob se numeste A-line. Se numeste asa din cauza perimetrul stilului – capetele mai lungi pe partea din fata si parul mai scurt pe spate. Tunsorile clasice bob A-line nu au straturi, dar cele mai recente tendinte duc la multe schimbari.

Bob multi-colorat
O tunsoare bob multi-colorata este foarte moderna in 2014, fiind o tunsoare clasica, deoarece prea multe straturi vor distrage cu siguranta atentia de la nuantele uimitoare. Cele mai populare culori utilizate pentru acest stil sunt nuante de roz si albastru.

Bob cu volum
Volumul suplimentar va adauga o nota sofisticata pentru tunsorile bob. Bobul cu volum este potrivit pentru o ocazie deosebita, fiind un stil care se potriveste cu toate formele fetei. Faceti o carare pe o parte cat parul inca mai este umed. Aplicati un ser pentru netezirea si hidratarea parului, apoi spuma pentru volum. Cu ajutorul unei perii pentru coafat si al unui feon, usucati si aranjati parul astfel incat partea mai lunga a podoabei capilare sa acopere unul dintre ochi.

Bob ascutit
Bobul ascutit presupune, de obicei, margini in unghi, dar pentru a face stilul mai dramatic, accentul poate fi plasat pe margini. Acest stil trebuie sa fie tratat la fel ca un bob clasic, el aratand bine pentru toate tipurile si formele de fata. SPER CA TE-AM AJUTAT ^-^