| DenisaFMM69 a întrebat:

Ce alte soluții mai sunt pentru vopsirea temporară a părului cu produse din farmacie, de exemplu violetul de gențiana? Ce culori ies din substanțe (menționez ca am părul blond platinat natural și nu vreau sa îl decolorez)
Multumesc!
Funda pentru cel mai bun răspuns!

2 răspunsuri:
| littledevil4ever a răspuns:

Din câte știu, sunt trei astfel de soluții cu care îți poți colora părul. Mov de gentiana, soluție castellani (este și incolora și roz-roșu ) și albastru de metil. Pe părul tău vor arăta minuta, și separat dar și combinate.

| cdl42002 a răspuns:

Poti incerca cu hârtie creponata. Torni apa fiarta într-un recipient peste ea, o lași să se răcească puțin, dupa care te speli cu ea pe cap, fără șampon pentru că deja după prima spălare, se decolorează. Clătește foarte puțin și te ștergi cu un prosop (se va lua culoarea si pe prosop ) după care te poți usca cu feonul.