| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Sunt blond natural, dar mno, cu vârsta, culoarea părului se închide treptat. Acum am o nuanță de blond cenușiu foarte închis aș zice, dar mi-ar plăcea să îmi deschid părul cu vreo 2-3 nuanțe maxim; nu vreau să mă fac blond platinat sau ceva foarte deschis. Aș dori ceva sugestii de produse cu care aș putea să-mi decolorez ușor părul fără a cauza prea multe daune firelor de păr. Am auzit că cică ar merge cu lămâie și alte șmecherii naturale, dar din păcate încă nu e așa cald ca să pot sta cu capul ud în soare. Aștept păreri.

3 răspunsuri:
| BUNNYMAN a răspuns:

Buna!
Eu nu m-am decorat niciodată, dar că sa fi sigur, te duci la un salon și întrebi.
Este mai sigur, nu poți folosi produsele sugerate de noi, deoarece, s-ar putea să îți afecteze parul, și nu cred, că ai dori asta.
In plus, parul diferă de la persoana la persoana, și are efect diferit.
Și la salon ești mai sigur de informație.

| Bibio22maria200500000 a răspuns:

Ce vârstă ai pentru că este în funcție de asta

| noisolpXekuNemertXe explică (pentru Bibio22maria200500000):

Am 18 ani. La ce te referi că depinde; să fiu major ca să îmi "editez" freza și nuanța părului sau spui legat de vârsta ca factor al închiderii nuanței de păr?