| gwen4u5 a întrebat:

Ce ar trebui să aleg dintre o placă de întins părul îngustă și una mai lată. Menționez că sunt blondă și nu am părul foarte des, dar îl am destul de lung, pâna sub omoplați.Am mai avut o placa îngusta de la Remington, cumpărată acum 1 an și ceva, pe când aveam părul până la umeri.Atunci eram mulțumită de rezultate, dar acum că mi-a crescut părul...nu mai îndreaptă la fel de bine.(mă gândesc că poate o fi din cauza faptului că e cam uzată... și s-a dus puțin din învelișul de ceramică)

Răspuns Câştigător
| Gropiţe a răspuns:

Eu as opta pentru cea ingusta. Are mai multe grade si se incalzeste mai repede big grin

11 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Dacă ai părul luung, poţi să îţi cumperi şi una mai lată... Dar dacă iei în calcul posibilitatea să te tunzi pe viitor, cumpără-ţi una îngustă. Sunt mai maleabile şi mai practice, îţi poţi face şi bucle cu ele... Este posibil ca placa ta să fie uzată. Sau depinde şi de calitate. Când ai părul mai scurt, nu îţi trebuie cine ştie ce placă ca să îl îndrepţi, dar atunci când creşte, ai nevoie de una calitativă. ^_^

| IIIx333III a răspuns:

Eu zic sa alegi o placa putin mai lata, pentru ca, din descrierea ta, si eu am parul cam la fel. Totusi, exista si placi care iti indreapta parul mai late, si mai inguste, care iti creponeaza parul de asemenea. Daca cea veche da deja semne(si daca i s-a dus si invesilus:-|)... Ei bine, parerea mea ramane asta: una mai lata!

| Gropiţe a răspuns:

O placa ingusta e mai usor de utilizat decat cea lata. Iti poti face si bucle cu ea, pe cad cu una lata nu ai cum. Dar calitatea depinde de marca, nu de cat de ingusta sau lata este.

| Gropiţe a răspuns:

Atunci alege-o pe cea ingusta. e mai usor de manevrat, zic eu big grin

| gwen4u5 explică:

Vreau sa dau astazi comanda de pe net si imi voi cumpara pe langa placa si un ondulator, asa ca voi avea nevoie de placa doar pentru indreptat. O prietena de-a mea are o placa lata, si mi-am indreptat si eu parul cu placa ei si mi s-a parut putin cam greu de manevrat.Si legat de calitate, din ce vreau eu sa aleg, amandoua sunt Philips.doar ca una este mai lata si una mai ingusta...

| gwen4u5 explică:

Deci, ce?

| raducu a răspuns:

Ai mentionat ca esti blonda. deeeeeci?

| LollipopWithHeroin a răspuns:

Eu una as recomanda o placa mai ingusta in cazul in care vrei sa iti faci parul ondulat sau bucle.Desigur, daca vrei sa iti poti intinde parul mai repede nu ar strica una mai lata.Totul depinde de ceea ce iti doresti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una as recomanda o placa mai ingusta in cazul in care vrei sa iti faci parul ondulat sau bucle.Desigur, daca vrei sa iti poti intinde parul mai repede nu ar strica una mai lata.Totul depinde de ceea ce iti doresti tu.

| teddutzu a răspuns:

Intra pe site-ul asta si o sa gasesti tot ce-ti trebuie ! : SPAMindex.php?r=kM2C