| Ade127 a întrebat:

Ce as putea face sa imi creasca parul mai repedeeestraight face?

2 răspunsuri:
| deutzadia a răspuns:

In primul rand sa renunti la placa de par daca folosesti si alte aparate care distrug firul de par. Poti incerca lotiunea cu petrol de la Gerovital e foarte buna, se gaseste la plafar si nu iti miroase parul a petrol dupa ce te speli cu sampon.Si ai grija si la alimentatie-mananca fructe, legume.

Spala-te cu ulei de ricin. Aplica-l pe parul uscat inainte sa faci baie pe cap(la radacini si maseaza! nu pe tot parul si nu folosi in exces!)acopera-l cu o boneta de baie si un prosop... apoi stai 20 de minute. Spala-te cu sampon(eu m-am spalat de 3 ori) apoi te usucitrebuie sa te speli in fiecare saptamana timp de 6-8 saptamani pentru a avea rezultate vizibile.

Sa ai grija de el adica sa il tunzi des cate putin din varfuri ca va creste mai repede.

http://www.divahair.ro/......ai_repede!

sau cumpara-ti samponul favisan, din plafar. se vor vede rezultate inca din prima luna

Bafta.:* Funda?

| EvanescenceOne a răspuns:

In primul rand, indiferent de tratamentul pe care il vei urma, sa nu te astepti la efecte foarte rapide.
Este foarte importanta alimentatia, care sa cuprinda produse bogate in proteine, cum ar fi: ficatul de vita, ouale, fasole verde, peste si vitamina A, de exemplu morcovii. Se spune ca un consum marit de castravete ar stimula cresterea parului. Poti, de asemenea sa iei vitamine pentru par: Revalid(este eficient luat cel putin 3 luni), Miss Vitaal.
Exista sampoane speciale pentru cresterea parului: "Sampon nutritiv pentru cresterea parului" de la Favisan, "Sampon cu extract de urzica" de la Corona etc.
Ca tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin, galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri 2 linguri tinctura de brusture 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana)
Cand mergi la salon sa-ti faci breton intreab-o pe cuafeza, ea poate sa-ti dea mai multe detalii.