| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Ce credeti: unghiile scurte sunt urate la fete?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| lawll a răspuns:

Nu!
Unghiile scurte înseamna finețe.

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Indiferent de lungime sau forma, trebuie sa fie curate!
Pa, pa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu neaparat, dar măcar să fie ingrijite, curate să nu aibă jeg sub unghii, si manichiurate, date cu ojă sau lac, asta este valabil atit la mîini cit si la picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne fereste. Cand le am scurte mi se par atat de adorabile si le dau cu toate culorile. Tot ce prind mai vesel. happy Au forma patrata.

Cand le am lungi tind sa optez doar pentru un lac sau french pentru ca mi se pare prea mult sa dau si cu oja.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dar pisica fara gheare eu n-am vazut.

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Si le mai toceste uneori, ca apoi zgarie prea rau. big grin

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

Pai si nu asta le e scopul? Sa para dragalase si atunci cand nu le convine ceva sa zgarie mana care le-a hranit si le-a dus pe culmile orgasmului?

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Da...Dar sa nu ramana cu semne la suprafata, ci doar in profunzime.winking

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

Asta mi se pare imposibil, daca vorbim de rani fizice.

| Mussette a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu vorbesc de rani, ci doar de semne. laughing
Ungiile scurte sunt mai dure si zgarie bine...cel putin la mine. happy

| anonim_4396 explică (pentru Mussette):

Ma depaseste discutia, las-o balta.

Răspuns utilizator avertizat
| SaschaM a răspuns:

Nu, singurele unghii urate sunt cele neingrijite.

| 16Gabriela a răspuns:

In nici-un caz. Sunt dragute cand sunt mici. Nu depinde de nimic, mie cele foarte mari mi se par urate. Unghiile mici si colorate sunt dragute happy

| Mussette a răspuns (pentru 16Gabriela):

Multumesc!
Nu degeaba esti campioana zilei. happy

| 16Gabriela a răspuns (pentru Mussette):

Multumesc :*

| c0nstant1n a răspuns:

Mie imi plac unghiutele scurte care sunt cel mult date cu lac de unghii.

Eu unul n-am intalnit barbati care sa imi spuna ca ar place orice altceva, iar pe barbatii care mai umbla cu femei care au "implementari" ale unghiilor (unele chiar caraghioase) nu i-am vazut sa se simta atrasi de ele si banuiesc ca stateau cu partenerele lor pentru forma fundurilor.

Eu cred ca iti lasi unghii lungi si pui accent pe ele doar ca sa simti ca esti o femeie puternica (ca poti sa zgarii un barbat mai in carne) si sa te simti bine. Mai "periculoasa".

Cel mai bine e sa fi tu insati, asa cum te-a lasat Dumnezeu, ca a stiut El ce face happy

| Mussette a răspuns (pentru c0nstant1n):

Le-am schimbat. Le-am lasat sa creasca si le dau cu oja care are o culoare sangeriu inchis. big grin

| c0nstant1n a răspuns (pentru Mussette):

Ok... :-s
Dar mie place unghiute de copila puppy dog eyes

| Harley007 a răspuns:

Foarte foarte mici cred ca nu arata chiar frumos. Eu nu am unghii lungi dar nici scurte scurte. Cred ca acum unghiile de juma de metru au iesit din moda. Acum e mai bine sa ai mai scurte si de asemenea culorile tipatoare la lacuri ies din moda. Ar fi bine sa mergi la salon sa iti faca o forma corecta pentru cresterea normala.happy

| EllaDany1997 a răspuns:

Depinde de fizionomia fetei, dupa parerea mea orice tip de unghi sunt frumoase, unii spun ca unghiile lungi sunt mai feminine dar fiecarei fete i se potrivesc unghiile pe care le are. Te pup dulce.