| 1Q a întrebat:

Ce crema de fata oentru barbati stiti ca ar fi buna, pentru nu stiu pentru intretinerea si din astea? Nu ma pricep dar am obersvat ca imi apar riduri si as vrea sa previn raspnadirea lor, dar totodata sa si hidrateze pielea, sa o ingrijeasca, idee este ca nu sunt eu cu cremele asa ca as vrea ceva simplu sa dau o data seara si gata.

FUNDA

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O crema simpla hidratanta nu are rost sa te complici cu creme antirid că nu sunt eficiente cel mai bine e sa reduci stresul asta e cheia și să te hidratezi corect, minim 2 litri de apa zilnic.te duci la farmacie și ceri o crema hidratanta ce se potrivește pentru toate tipurile de ten, în rest nu ai cum sa scapi de cele care ți-au apărut deja cu nici o crema antirid fiindcă e doar reclamă și atât.in unele cazuri ridurile au și cauze ce tine de genetica așa că nu ai cum sa încetinești apariția lor. este foarte indicat sa te hidratezi corespunzător și să faci sport, și să te ferești cat mai mult de soare.

| 1Q explică (pentru anonim_4396):

Poti sa imi zici un nume de astfel de crema care sa fie si buna, adica nu orice chestie care sa imi faca mai rau, stii ce zic

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

Nu pot că nu știu ce tip de ten ai

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Crema hidratanta in tub albastru de la Cerave este foarte buna si hidratanta. Se gaseste in farmacii. Totusi, de preferat ar fi sa folosesti crema cu protectie solara in fiecare zi, este cel mai bun pentru prevenirea ridurilor deoarece majoritatea ridurilor apar de la razele uva/uvb ale soarelui.