| anonim_4396 a întrebat:

Ce croiala de pantaloni se poarta primavara asta?

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

La criza de azi sunt buni si pantalonii de anul trecut.
Pa cuvant.
Fereasca Dumnezeu de mai rau ca ramanem la cucul gol...

5 răspunsuri:
| murik a răspuns:

Ce -ti vine bine tie, se pot purta cei cigarette, dar tie poate nu iti sta deloc bine, ce te faci?! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Designerii readuc în tendinţe pantalonii-şalvar în această primăvară, aşa că, dacă vreţi să vă îmbunătăţiţi garderoba, nu ezitaţi să-i achiziţionaţi.
Pantalonii tip şalvar revin în magazine. Dacă mai aveţi câteva perechi din anii trecuţi puteţi să-i îmbrăcaţi fără probleme în această primăvară. Numai că aveţi grijă să nu îi alegeţi atunci când vă pregătiţi ţinuta de serviciu, căci nu se pretează în această situaţie. De asemenea, trebuie să ştiţi că nu orice doamnă şi domnişoară poate să opteze pentru ei. Şalvarii sunt ideali pentru femeile care au siluetă în formă de pară. Prin urmare, dacă aveţi talia subţire, dar coapsele mari, puteţi atenua acest defect prin efectul optic creat de purtarea şalvarilor. Centurile şi curelele accentuează talia, dar şi topurile mulate sau jachetele cambrate o pot scoate în evidenţă. Nu uitaţi de accesorii, care vor accentua partea de sus a corpului. Alegeţi cu încredere eşarfele lungi, pandantivele, brăţările de braţ sau pe cele clasice. Atunci când optaţi pentru acest tip de pantalon este bine să respectaţi câteva reguli de bază.
Dacă nu vreţi să arătaţi ca o cadână, nu purtaţi pantalonii-şalvar cu papuci şi nici cu balerini. Tocurile înalte vă vor da un aer cu adevărat chic. Dacă sunteţi mai scundă şi vreţi să îmbrăcaţi neapărat şalvari, alegeţi unii mai puţin bufanţi, pentru a nu arăta ca un balon. Dar dacă sunteţi înaltă, cu cât sunt mai bufanţi cu atât mai bine vă vor veni.
Pantaloni la moda in iarna 2009, sunt si cei evazati de la genunchi sau de la coapse. Important este sa-i porti cu tocuri, ca sa-ti alungesti cat mai mult picioarele si sa fie atat de evazati incat sa ascunda complet incaltamintea.
Alte trenduri ale sezonului:
Pantalonii skinny raman in trend si in acest sezon, spre bucuria celor care doresc sa-si afiseze silueta in voie.
Spre deosebire de sezonul trecut, insa, nu se mai poarta pantalonii skinny cu talie joasa. Nivelul taliei a avut o tendinta accentuata de urcare in mai toate colectiile marilor designeri.
Talia de viespe se anunta un trend puternic in sezoanele urmatoare.
Baggy pants sunt acel tip de pantalon pe care il gasim la polul opus al celor mentionati mai sus.
Pantalonii larguti, care iti confera un aer usor rap se potrivesc de minune unei tinute de zi, unei sesiuni de shopping prin oras, etc.
Sunt multi functionali, funky si pot scoate orice tinuta din anonimat.
Masculin. La mare cautare in acest sezon sunt si pantalonii cu un aer masculin. Acesti pantaloni sunt foarte adecvati unei tinute office, insa te sfatuim sa te feresti de ei daca esti adepta feminitatii pronuntate in vestimentatie.
Pantalonii cu o alura masculina au fost promovati prin intermediul colectiilor unor designeri precum Lanvin, Hilfiger si Just Cavalli.
Ca o extensie a acestui stil, te poti inspira si din moda veche ruseasaca. Ne referim aici mai exact la trendul military. Uniformele cu doua seturi de nasturi si cu guler inalt, pantalonii cu o croiala dreapta si lunga sunt elementele care ne pot duce automat cu gandul la moda ruseasca.
Materiale pretioase
Satinul si mai ales matasea sunt materiale extrem de elegante si care pun in evidenta silueta feminina.
O pereche de pantaloni din satin este alegerea perfecta pentru un cocktail party. Vei fi extrem de eleganta, fara a pierde insa alura office, serioasa pe care e bine sa o pastrezi in acest context
Office baggy
Modelul pantalonilor largi nu trebuie aplicat numai jeansilor, el poate fi foarte bine intalnit si in cazul unor pantaloni mai eleganti.
Aspectul baggy este noutatea sezonului, depinde de tine in ce masura doresti sa aplici trendurile in propria vestimentatie.

O pereche de pantaloni din satin este alegerea perfecta pentru un cocktail party. Vei fi extrem de eleganta, fara a pierde insa alura office, serioasa pe care e bine sa o pastrezi in acest context
.

Office baggy

Modelul pantalonilor largi nu trebuie aplicat numai jeansilor, el poate fi foarte bine intalnit si in cazul unor pantaloni mai eleganti.

Aspectul baggy este noutatea sezonului, depinde de tine in ce masura doresti sa aplici trendurile in propria vestimentatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea, pantalonii drepti sau evazati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CE PANTALONI SE POARTA PRIMAVARA ASTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vriau sa stiu si eu