| Iulia_Livia_1991 a întrebat:

Ce culoare ar trebui sa aiba un plic asortat la o rochie culoarea somon si pantofi crem?

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poseta se asorteaza intotdeauna cu pantofii.
@Kitty100: somonul nu e galben ci un roz stins.

| Iulia_Livia_1991 explică (pentru ardnaxur1961):

Intotdeauna? mi se pare cam demodata combinatia.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Iulia_Livia_1991):

O fi demodata, dar e de bun gust.

| mona a răspuns:

Negru ar fi mai potrivit

| BiuL a răspuns:

Crem, argintiu, auriu.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
- Crem
- Argintiu
- Auriu
- Galben pal
- Bej.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Merge foarte bine alb, un crem, galben, bej, argintiu.
Sa fii cea mai frumoasa.
Te pup!

| Lorenuta2000 a răspuns:

Crem sau bej cred.

| cameliagalateanu a răspuns:

In teorie se spune ca toate accesoriile trebuie sa fie la aceeasi culoare.
pantofii+poseta+cureaua+bijuteriile
de cativa ani nu se mai punea accentul pe asortarea intre pantofi si poseta.
poti sa alegi o culoare care sa nu fie pastelata, ci intensa, dar domolita, pentru atragerea atentiei: visiniu, burgundy, bordeaux, moca, coffee, cognac

| Kitty100 a răspuns:

Galbenul este o culoare foarte dificila, deoarece tinde sa fie mult prea intensa. De aceea, este recomandat sa folosesti nuante de galben mai pale sau pastel (cele neon sunt foarte dificile). Culorile similare galbenului sunt verde si portocaliu, iar pentru efect estetic este bine sa alegi nuante mai deschise, o nuanta foarte inchisa va evidentia si mai mult intensitatea galbenului. Culoarea complimentara galbenului este violetul, insa trebuie sa ai grija cand le asortezi sa nu fie una mai intensa decat cealalta, deoarece poata acapara si produce un efect inestetic.