| breaktherules a întrebat:

Ce culoare sa imi vopsesc parul? sunt bruneta naturala, ochii negri, tenul mediu! as vrea o culoare deschisa, ce nuanta de blond mi s-ar potrivi?

6 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Cam greu dar nu imposibil! daca ai parul brunet natural si nu esti vopsita orice culoare iti va deschide parul pana la 2 tonuri mai sus(deci daca esti bruneta un ton de 3 cu o culoare de ton 7 o sa urci pana la ton 5 sper ca ma intelegibig grin), ai putea de asemenea sa incerci sa iti faci suvite si sa iti deschizi parul din cee in ce mai mult desii nu cred ca o sa te avantajeze sa te faci prea blonda, incearca un cocolatiu, cred ca asta ti s.ar potrivi.succes

| MANDY_2679 a răspuns:

Cum sa vrei sa devii blonda straight face?
of... spiritu' asta de turmalaughing

| flory13 a răspuns:

Sincer nu ti s-ar potrivi blond. doar blond inchis. spre saten deschis. zilele trecute am vazut o fata care are ochi caprui, parul saten mediu, si tenul mediu, si s-a vopsit blond deschis. ii sta super nasol. parerea mea. daca ei ii place, treaba ei.
daca vrei o schimbare de look, mergi mai degraba pe o culoare mai naturala, se poarta acum. (roscat inchis, pruna, acaju, brun roscat mediu ) sau fa-ti suvite blonde, sau roscate. (daca iti plac culorile tari incearca rozul sau movul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-adevar vrei o parere -oricum e subiectiva pentru ca tine de gustul estetic al fiecaruia- ar trebui sa pui o poza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi poate gasesti ceva interesant pe aici care ti s-ar potrivi http://www.totulpentrufemei.ro/frumusete/vopseste_parul_in_culori_de_iarna

| gabitza_2801 a răspuns:

Sfatul meu:nu te vopsi.ai destul timp sa faci asta, si pe urma o sa iti para rau...nu vei mai avea niciodata acea culoare naturala