| andreeaeml1200 a întrebat:

Sunt vopsita saten mediu, naturala fiind blonda cu ochi albastri, tenul deschis. Am zis ca la urmatoarea vopsire sa ma fac mai inchisa, ca nu mi se pare suficient de inchis, as vrea sa fiu bruneta, stiti de ce? Ca sa-mi scoata ochii in evidenta, dar acum nu stiu daca imi va sta chiar asa de bine. Faza e ca eu vreau o nuanta de negru de aia mai naturala dar nu stiu in ce numar se gaseste sau sub ce nume, de preferat o vopsea de la syoss sau loreal. Imi puteti spune daca s-ar potrivi parul negru cu ochii mei albastri si tenul mai deschis? Exista riscul ca atunci cand ma vopsesc sa iasa o nuanta de negru prea intunecata sa para a peruca? Am nevoie de ajutor, nu sunt hotarata daca sa-l fac negru.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu cred ca s-ar potrivi foarte bine o nuanta de negru, ci maidegraba roscat, cupru, castaniu, etc.Ar trebui sa mergi la un salon pentru o evaluare in ce priveste nuanta corecta pentru tenul tau.Sau stii ce mai poti face? Sa consulti teoria anotimpurilor.Ai auzit de ea? De exemplu eu sunt toamna, asa ca mi se potrivesc nuantele pentru machiaj, par, imbracaminte, etc in tonuri specifice: visinii, maro, albastru petrol, kaki, mov pruna si altele.

| andreeaeml1200 explică (pentru dullcat):

In nici un caz nu o sa aleg roscat, in viata mea... e prea strident si artificial. Mai ales ca se duce foarte greu din par. Degeaba daca nu e roscat natural, nu ti iese tie nuanta roscat natural din vopselele astea, mereu va iesi o nuanta urata si artificiala

| dullcat a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Ca fapt divers, iese foarte bine cu henna, obtii un efect natural.Dar e alta poveste cu aceasta pudra.laughing

| andreeaeml1200 explică (pentru dullcat):

Eeee?, lasaa, as zice ca poate si blonda as fi ok, dar as parea dupa prea spalacita, adica deja is prea alba… Oricum toate in ziua de azi se fac blonde nu e asa wow?

| sammie a răspuns:

Sfatul meu este că nu o sa-ti scoata ochii albastri in evidenta un par negru. Mai bine blond sau roscat.