| MissMiss_5181 a întrebat:

Ce culoare se poarta vara asta?

5 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

Culorii vi :verde deschis,roz,mov, rosiu, culoari tipatoare

| ammona a răspuns:

Vara asta se poarta culorile tari...ce zici de asta? http://trendzone.ro/user/profile/index.php?id=13230&username=irina23

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si nici ca imi pasa.se poarta dantela anul asta.culorile ti le alegi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2011 se poarta culorile vesele, dar nu orice nuante de portocaliu, galben sau albastru, ci unele foarte interesante!
Iata care sunt culorile cu care trebuie sa-ti imbogatesti garderoba anul acesta!

Roz
Nu orice roz, ci Honeysuckle (caprifoi), o nuanta de serbet, un roz ce merge spre rosu. Honeysuckle a fost votata culoarea anului de Pantone, asadar este inclusa in numeroase colectii de moda, de la Jil Sander la Valentino si DKNY. Acest roz adora sa se combine cu alte nuante indraznete, ca aquamarinul sau portocaliul, iar pentru contrast prefera tonurile mai neutre de kaki si nisip.

Portocaliu

Universul modei iubeste portocaliul in 2011, intr-o varietate de nuante zemoase, cum este si acest ton de curmal japonez, de-ti lasa gura apa...

Galben

Femeile nu vad in general cu ochi buni culoarea galbena, dar primavara aceasta nu vei scapa de ea. Asa ca asuma-ti riscuri si alege o nuanta: ele merg de la tonuri calde, de unt, la galbenul palid recomandat de Chanel si pana la gabenul Chartreuse al lui Jason Wu si Proenza. In spiritul anilor `70 apar si tonuri moderne de mustar.

Albastru

Gandeste-te la un albastru aquamarin vibrant, la un cer albastru parfuit si, bineinteles, la albastrul marin care ramane in tendinte. Combina albastrul cerului cu portocaliu intens si maroniu rugina pentru un efect extraordinar.

Tonuri pamantii

In contrast cu toate culorile nevrotice ale primaverii, anul 2011 ne ofera si o briza de culori calmante, in tonuri pamantii, de la nisip pana la rugina.

Alb

Da, albul e prezent cam in fiecare primavara si vara, doar ca anul acesta se va purta foarte tare! Acum poti sa-ti permiti alb din cap pana-n picioare.

Funda?