| vizabela a întrebat:

Ce culori ar trebui sa folosesc pentru maciaj, am ochii albastrii

6 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Incearca nuante cat mai naturale, chiar si albastru de ce nu. Si argintiul arata bine, iti pune in evideta mai bine culoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place cum imi sta cu roz, violet intens, portocaliu, galben, albastru inchis. Poti sa iti alegi farduri de la inglot au o varietate mare de culori si iti poti gasi usor nuanta ideala.

| CiocolataCalda a răspuns:

Machiaj*. Poti folosi nuante nude (maro, bej, alburiu, galbui, auriu), dar si culori reci mai aprinse (diferite nuante de albastru, mov, verde). Nu ti-as recomanda sa folosesti prea mult negru pentru ca mie mi se pare in general o culoare mult prea inchisa pentru ochii albastrii, mai ales folosita in cantitati mari. Succes. happy

| Ana90088 a răspuns:

Uite aici ceva care ar putea sa-ti fie de ajutor :* http://www.andreearaicu.ro/......si-tipsuri

| Ana90088 a răspuns:

Poate gasesti ceva de ajutor si aici http://ada-make-up.blogspot.ro/......hilor.html