| claudya a întrebat:

Ce culori ar trebui sa folosesc pentru un machiaj de zi( am ten deschis, ochii albastri si parul blond)...mersi

Răspuns Câştigător
| anonymus_1825 a răspuns:

Un machaj discret si care totusi sa sara in evidenta prin naturalete. Nu iti zic ca expert, ci doar mie asa imi plac fetele care au caracteristicile ce le-ai zis tu happy... Fond de ten un pic mai inchis decat tenul tau natural (sau lasa-l asa), machiaj f slab la ochi (doar rimel pronuntat)... asa scoate culoarea ochilor in evidenta, si nu "vopseaua" de pe pleoape laughing... un luciu de buze pronuntat nu ar strica, sau un ruj rosu f slab tongue... asta e preferinta mea pentru fetele blonde cu ochi albastrii

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu albastru si verde, acestea sint culorile noastre, a blondelor.

| Ecaterina a răspuns:

Cred ca culori pastelate te'ar prinde de minune.Culori din astea mai lights care sa nu fie tipatoare;

| MADALINAAAA a răspuns:

Roz, alb si. un albastru la fel ca ochii tai.happy

| claudya explică:

Mersi gabytzza...

| elsa_9749 a răspuns:

Aceleasi trasaturi am si eu. Eu folosesc tus, rimel, si uneori fard de ochi in nuante de albastru, verde, si maro. Iar in obraji un blush de culoarea piersicii. Incearca si vezi ce iese!

| maria4320 a răspuns:

Machiajul de zi parerea mea trebuie sa fie cat mai natural. O singura culoare(nu foarte puternica, aproape stearsa) si un contur fin, negru al ochiului. Daca ochii sunt mici conturul sub gene(in partea de jos a ochiului) pentru a mari ochiul, iar daca ochii sunt mari conturul poate fi facut deasupra genelor.Ca si culori, incearca movul pal.

| mirunik a răspuns:

Depinde de culorile hainelor care te imbraci dar eu zic ca ti se potriveste asa:roz deschis amestecat cu roz inchis si dat cu creion negru sau cum vrei sau bleu cu albastur inchis.Npc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exceptand parul si tenul intai trebuie sa sa stim ca machiajul de zi nu trebuie sa fie foarte puternic, sa nu se vada ca o masca. Pt anotimpul cald iti recomand sa ai la tine o pudra translucida pentru a indeparta sebumul si a tine machiajul pe fata :) si un spray- apa termala- racoritor.
Si nu uita inainte de a pleca din casa sa te uiti la lumina la machiaj, asa nu risti sa iesi prea imbujorata sau prea machiata.;)

Link util:
http://blonda.ro/......ru-blonde/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am raspuns ci o intrebare:-s...si eu am tenul alb, par saten si ochi caprui... ce nuante as putea folosi pentru machiajul de zi? dar pentru cel de seara?