| iryNutzza a întrebat:

Ce culori se poarta p unghii anul' asta? acum' iarna?

11 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Albastru mai deschis happy.

Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi`!

| newperson4him a răspuns:

Rosu, negru si verde.winking

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Pai iti poti face unghiile rosi cu un model alb.

| BuBuLetS a răspuns:

Rosu, deoarece este in toi cu Sarbatoriile de iarnawinking
Sau albastru reprezentand zapada.
Numai bine si Sarbatori fericite :*!

| anonymus11 a răspuns:

N functie de forma si lungimea unghiilor, exista o serie de aspecte pe care trebuie sa le iei in considerare atunci cand alegi culoarea pentru manichiura.
Daca preferi unghiile scurte, pune-le in valoare folosind culori puternice, inchise la culoare, iar daca esti adepta unghiilor lungi, este recomandata folosirea unui lac de unghii mai deschis.
In tendinte sunt atat tonurile reci de bleumarin, indigo, pruna, visiniu, maron, negru, gri, cat si cele calde de roz, piersica, bej, corai, rosu teracota, maron scortisoara. Rosu mat este culoarea vedeta a acestui sezon si se poate purta indiferent de ocazie. Desi ideea de unghii pictate cu diferite modele amuzante nu mai este in tendinta, adeptele jocurilor de culoare si desenelor imaginative pot sa isi puna imaginatia la contributie pentru un efect vizual inedit.
Pentru culorile reci se recomanda o textura stralucitoare, iar in functie de preferinte, poti opta pentru un plus de element glam folosind particule stralucitoare. De retinut este combinatia de efect negru alaturi de culori metalice precum auriu, argintiu sau aramiu.
Culorile calde de unghii nu se vor demoda niciodata, oferind aspectul natural si ingrijit al manichiurii. Preferabil ar fi sa alegi nuante mate de roz deschis sau alb si nuante satinate de bej sau cafe latte. Pe langa faptul ca aceste culori aduc un aer sofisticat, se potrivesc extrem de bine cu orice tenta a pielii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Clar negru, adica nu sunt o adepta a culorilor inchise, dar se asorteaza cu orice si nu ai observat ca toata lumea poarta negru pe unghii? in orice caz eu port tot timpul lac deoarece sunt mai simpla, din punct de vederea a culorilor de pe unghii!

Sarbatori fericite!

Pa, pa.

| BUlululica a răspuns:

Blue

| jerzy a răspuns:

Rosu si ''Orange''

| Maddy_6601 a răspuns:

Din cate stiu eu rosu si albastruhappy

| iryNutzza explică:

Ms pentru raspunuri.:X.

| MerryCool98 a răspuns:

Rosu de Craciun!