| natalya a întrebat:

Ce culori se poarta vara asta?

9 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Nu poti sa ai toata garderoba in culoare la moda, dar poti sa ai haine cu culoarea la moda si sa le combini cu altele. Culorile la moda sunt: albastru electric, mov, verde, galben, indigo (mov amestecat cu putin albastru), roz spre-mov. Daca culorile nu se asorteaza intre ele, poti rupe o bucata de hartie, o colorezi cu culoarea respectiva, si mai rupi alta bucata ...si o colorezi cu culoarea care ar trebuie sa mearga...si vezi daca se asorteaza. Chiar daca culorile nu se asorteaza, poti purta niste accesorii care se potrivesc: o bentita, geanta, esarfa, bratari, curea, chiar si machiajul...mai multe. Eu mai des ma imbrac cu ce culori imi vine bine, adica sa se potriveasca si cu tenul.Cateodata ma dau pe obraji cu fond de ten de culoarea care am si haina...De obicei, vara se poarta culori vii! Roz, mov, verde, galben, albastru electric si marin, alb, maron-spre galben, rosu spre roz inchis (e superb), visiniu-spre rosu (e fain), ...si mai multe.deschise! Eu o data am luat un tricou roz cu o fusta de blugi albastru inchis. Stiu ca nu se asorteaza roz-cu albastru inchis... dar la fusta de blugi am luat o curea roz (rozul ca tricoul).si mi-am luat o bentita roz (putin mai inchis... dar avea sclipici cu roz deschis ca tricoul)... Mai mult porti ce culori si ce modele iti plac! Succes!

| andreea_8479 a răspuns:

Noua culoare din 2009 este, fara indoiala, "albastru electric", o nuanta foarte dinamica, care acapareaza privirea, aproape hypnotizing cu splendoarea ei. Culori puternice ca galben, portocaliu sau violet nu trebuiesc ocolite iar revelatia verii anului 2009 va fi esmerald verde. Nu uitati ca negrul va fi mereu echivalent cu distinctie si eleganta.

dar eu zic ca cel mai bine este sa porti culorile care iti plac sh care iti vin bine...

| Elena321 a răspuns:

In primul rand trebuie sa porti ce iti place si ce te caracterizeaza. Dar daca tot vrei sa stii ce culori se poarta eu iti propun sa porti urmatoarele:

culori deschise ca:

galben, roz, alb, portocaliu rosu

nuante ca:

crem, albastru deschis etc...

Dar iti spun un secret. Poarta mereu culori diferite nu te imbraca cu aceeasi culoare toata. de exemplu: pantaloni roz cu tricou galben si pantofi portocalii. Ok? si eu m-am imbracat o data toata cu aceeasi culoare si in poze aratam ca un licurici pentru ca atunci eram toata imbracata in galben.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele care te prind cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mov, roz, alb...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vara asta este foarte cald asta inseamna culori calde, sterse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile jukuse, movul, albastru marin care a ramas in top in fiecare vara, bleu, auriul...si evita galbenwinkingsau culorile inchise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde si dc anume iti place, mie una nu imi place culoarea galben de ex si nu o porttonguetongueramane la alegerea ta ce alegihappy

| deeutsa a răspuns:

Mov, roz, alb, galben, portoclaiu si verde happy