| ClickSiCastigi a întrebat:

Ce culori sunt la moda in acest an si ce combinatii sunt "permise"?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| BєعEỉiί¡bßB •º » σƒŦ¡¢¡αℓ a răspuns:

Noua culoare neutra. Este cam multa stralucire in culorile orizontului verii care se apropie comparativ cu cele trecute. Culorile pastelate revin in trend pentru moda 2010, iar cel mai folosit este liliacul. Asorteaza-l cu bleumarin, maro si culoarea maslinei si foloseste accesorii potrivite. Foloseste culorile alb si crem de indata ce vremea se incalzeste. Nu conteaza ce faci, poarta o nuanta neutra!
Rosul – o metoda buna de a adauga o culoare. Intr-un sezon in care culorile predominante sunt cele neutre, este usor sa iesi in evidenta prin stil daca porti haine rosii. Un top rosu iti pot transforma figura si te pot scoate din tipar. Impreuna cu o fusta sau alta piesa de culoare kaki poti crea un look care sa se potriveasca locului de munca. Daca esti o fana a hainelor in stil marinaresc, accesoriile rosii pot trezi dungile la viata. Cheia succesului includerii rosului in garderoba ta consta in selectarea pieselor cu nuante exacte pe care le poti schimba si combina in mai multe feluri.
Tocurile de lemn sunt in sezon anul acesta, pentru ca fac piciorul sa para mai lung, mai subtire, si pentru ca merg de minune la fuste sau rochii. Tocurile inalte se potrivesc si la o tinuta feminina in care o piesa poate fi din blugi. Pentru cele care doresc o tinuta confortabila si in acelasi timp stilata, exista multe modele de sandalute sau pantofi cu toc: mai inalte, mai joase, cui sau talpa, tocurile sunt un "must have" al sezonului.

http://www.mabella.ro/moda-2010/

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Deci eu port combinatii.

Roz si Alb.
Visiniu cu Verde.
Mov si Roz.
Albastru si Alb.
Roz si Albastru.
Gri cu diferite culori.