| oana_3246 a întrebat:

Ce fel de accesorii se poarta vara aceasta, si cum sa le asortez? apropo: am vazut ca vara asta se poarta stilul marinaresc dar nu prea stiu ce fel de accesorii merg. dau funda! :X kiss si nu vreau sa aud raspunsuri de genul ca ce-mi trebuie mie astea... sau ca nu asta conteaza. si apropo am 14 ani si sunt cam slaba dar nu cred ca conteaza prea mult asta.

Răspuns Câştigător
| loveinshadow a răspuns:

Eu la hainele cu model marinaresc asortez de exemplu un lantisor cu pandantiv ancora de marime medie(*vezi in catalogul avon pe net si in magazinele meli melo). Eu am observat ca se poarta lanturile lungi si fine la care se aduga inca 2 lantisoare unul de marime medie si unul cat mai scurt. Sper ca te'am ajutat!batting eyelashes

2 răspunsuri:
| tequila777 a răspuns:

La stilul marinaresc merg bijuteriile metalice - argintii si aurii - fie simple, fie cum a zis cineva mai sus cu model ce imita funia, ancora, fie cu pietre/pietricele in culori marine - albastru deschis, albastru inchis, bleumarin, plus rosii, albe. In ceea ce priveste cele mai 'hot' accesorii din vara asta, moda strazii, poti citi mai multe aici:
http://www.verze.ro/......-2011.html