| Sophie26 a întrebat:

Ce fel de caiete imi trebuie la filologie? Si ce materii voi face si cate ore pe saptamana? Matematica, cate ore o sa fac pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| Ionela_Iulia_1994 a răspuns:

Buna Ludmylahappy.Ei bine iti va placea la filologiehappy...am fost si eu tot la acest profil. Caietele, depinde de cate ore vei avea.Esti la Filologie simplu? sau Bilingv? Intensiv?(eu am fost la intensiv Franceza-Germana) si am facut patru ore de franceza, respectiv Romana...in clasa a XII-a,am facut cinci ore, pentru a aprofunda mai bine pentru bacalaureathappy. Nu trebuie sa te ingrijoreze nimic, anii de liceu sunt cei mai frumosihappy parerea mea este ca, pentru a afla mai multe informatii, cel mai bine ar fi sa suni la secretariatul liceuluihappy sper ca am ajutat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza profilul, conteaza orele. Ca si pana acum, caietele, bieninteles. Mate, fizica, chimie: caiete de mate. Romana, gepgrafie, istorie: caiete de romana.
Vei face materiile pe care le-ai facut si pana acum plus logica. Orele sunt tot cam ca-n a 8-a.
O sa ai 2 ore de mate pe saptamana.

| Sophie26 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la caiete mari, mici. Asta nu stiu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sophie26):

Asta depinde de profesori, daca au astfel de preferinte sau nu. Oricum, eu recomand in general caietele mari deoarece vei scrie destul de mult, chiar si la materiile la care ai doua ore pe saptamana.

| Cumintzel a răspuns:

La filo orele de mate/fizica/chimie/biologie sunt maxim 2 sau 3 de mate nu stiu sg dar mai multe nu. In rest o sa ai nevoie de caiete de linii pentru limbi si pentru istorie, geografie, logica. Filologia este mult cu limbi. mate/fizica/chimie/bio de pe a 10 nu mai faci.

| Sophie26 explică:

Trec in clasa a 9-a.

| Glorya18 a răspuns:

Pai depinde de cerintele fiecarui profesor. O sa fie 2 ore de Matematica pe saptamana, 2 de Fizica, 1 Chimie, 2 TIC, 2 Logica si Argumentare, 2 Istorie, 2 Geografie, 1 Ed.Plastica,1 Ed.Muzicala, 1 biologie, 2 Lb. Engleza, 2 Lb. Spaniola(eu asa am facut), 5 Lb.Romana,1 Religie, 1 Lb.Latina,1 Dirigentie si 1 sau 2 Ed.Fizica nu imi mai amintesc exact. Asa am facut eu in clasa a 9-a filologie. Sper ca te-am ajutat. happy