| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de palarii sunt ok de purtat asa pe strada? Judecati un om daca poarta palarie de pescar fara sa mearga la pesti?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu judec. Dar ce pălărie ar fi ok pe stradă, depinde de destinația care o ai. Nu mergi la operă cu pălărie de pescar, sau de cowboy ( văcar) iar nici la pescuit cu joben.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mi se par foarte tari, desi nu chiar adecvate situatiei.

| gabicoo a răspuns:

Joben, sombereo, etc.
Așa devii centrul atenției!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Ai cautat intentionat chestii care sa coste cit un ansamblu decent de pantaloni - camasa/jacheta - ceva de pus pe cap? big grin

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sapca este 50 lei ultimul link + transportul 15 lei =65

Lucrurile mai bune sunt într-adevar mai scumpe.

https://www.emag.ro/......DG899RBBM/
Asta este ieftină

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Sapca bumbac banala, 50 RON. Mdah, great. Mi-am luat sepci noi-noute, bumbac, doar ca model simplu, cu 1 RON bucata. In 2021, nu in 2010.

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E bine și așa la 1 leu. Mie îmi plac acelea cu Model american. Aia de 50 pare faină pentru gustul meu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Nu zic ca nu e faina, ci ca face maxim 10 lei daca iei si cauti un pic.;)
Cam asa ceva - https://www.aliexpress.com/....../wholesale

| Legion7X a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, dar cine are încredere in aliexpress.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Legion7X):

Cine nu e imbecil, are. Ca o paranteza, am patit sa cumpar ceva de pe ali, sa nu ajunga in vreo 40 de zile, sa cer - si sa primesc FARA PROBLEME - banii inapoi, apoi sa imi ajunga si produsul. Pe Ali nu sunt tepari, problema e vama de la noi, ca din China incoace fac sub 2 saptamini, uneori la 3-4 zile lucratoare dupa ce ai platit comanda deja e intrata in tara. Ca sta 2-3 saptamini sau chiar mai mult la vama, asta e alta poveste.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Aliexpress vinde doar engros, nu poti sa cumperi o singura sapca

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Din nou, gresit. Extrem de gresit. Nu incurca aliexpress cu alibaba.

| FreddieM a răspuns:

A judeca pe cineva e anti-crestin. Considerand ca suntem natiunea cea mai religioasa din Europa vei trece neobservat.
Cheers

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Daca e anti crestin atunci toate babele care stau la barfa merg in iad cu 300 la ora

| geoconda a răspuns:

Se mai judecă și în 2021?