| anonim_4396 a întrebat:

Ce fond de ten folositi? Dar mascara?!

19 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Fond de ten am folosit affinetone d la maybeline si acum mi-am luat(azi) acord porfait de la loreal. Rimeluri am multe: supershock-avon, mai am unul loreal, ink vreo 2 d la avonthinking

| MissCamelia a răspuns:

Rimmel recover, acopera f bine imperfectiunile si da stralucire pielii, mascara s-he stylezone, rimmel, astor, maybelline-astea am acum.si un sfat:nu-ti lua fond de ten astor, am eu din ala mineral 16h si mi-a facut o umflatura sunb un ochi. xoxo

lolita
| lolita a răspuns:

Doar marca L`Oreal folosesc, este de calitate si destul de buna la pret.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Fondul de ten de la Vichy si mascara Telescopic

| eek a răspuns:

Pai. un fond de ten cu consistenta usoara da la avon. nu iti faca fata sa para ca o masca.multe persoane nu m au crezut ca s data cu fond de ten pe fata.hee hee si e f bun acopera imperfectiunile f bine. pacat ca nu se mai gaseste de cumparatstraight face eu mi am facut provizii acum vreo lunalaughing si mascara... de al rimmel london.aia cu periuta mare.big grin nu mai stiu cum se cheamabig grin da e f bunabig grin

| eek a răspuns:

Scuze ...rimalul era de la maybeline. the colossalbig grin

| cristina93 a răspuns:

Pai: fond de ten folosesc din cand in cand, am Giordani gold, iar mascara am 2, 1 de la Avon mistake Proof, 2 Miss Sporty Fabulous Lash Xtra Black big grin Le folosesc pe aman2 mai intai pe primul, imi face genele mai lungi, iar apoi pe al 2-lea imi da volum love struck

| Diva a răspuns:

Mascara de la Maybeline iar fond de ten nu folosesc.

| Gabry a răspuns:

Nu folosesc fond de ten, iar mascara folosesc de la Rimmel London.

| rebeca a răspuns:

Fond de ten Dream Matte Mousse de la Maybelline si mascara tot de la Maybelline Volum Express.

| Aries90 a răspuns:

Fond de ten nu folosesc iar mascara am 2, unul de la Miss Sporty si celalalt de la Avon, nu stiu cum se numeste. E intr-un recipient roz thinking

| taylor a răspuns:

Nu folosesc fond de ten, pentru ca imi place mai mult sa arat naturalahappy am un mascara de la maybelline de care sunt foarte multumitahappy si tu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Affinitone de la Maybeline si unul de la Oriflame cu factor de protectie 15. Rimelurii. thinking Supershock de la AVon si Chanel. happy
Acum depinde si de preferintele tale insa si de tipul de ten pe care il ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu? Eu de obicei foloseam fond de ten de la Seventeen. Mai nou vreau sa imi iau unul de la Astor (care rezista 16 h). Iar rimel de la Rimmel London. Dar mi-as lua mascara de la Maybelline acela cu alb si negru XXL Intense parca. De asta va intreb ce folositi ca sa ma orientez care sunt mai bune. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fond de ten compact de la Sonya și rimel gene curbate Chanel.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fond de ten : Giordani Gold
Mascara : nu folosesc
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai as vrea sa fac o paranteza scurta, am observat ca destul de multe fete prefera sa fie naturale si nu folosesc fondul de ten, e o chestie imbucuratoare, serios, dar asta pentru cele care se simt destul de sigure pe sine incat sa nu-si ascunda micile imperfectiuni, sau cele care chiar nu au nevoie de un fond de ten... dar luand-o pe alta parte, fondul de ten este uneori necesar, atat dpdv estetic (nimanui nu-i place sa priveasca o poza in care apare o fata lucioasa, sau sa vedem o fata cu un ten ...nu prea sanatos!) cat si dpdv al protectiei...pentru ca da, fondul de ten este un fel de protector al tenului nostru, evident daca stim cum sa ni-l alegem, tinand cont de factorul de protectie, consistenta, aspectul pe care il confera, rezistenta, si da, chiar si pretul si firma de unde este luat! Astea fiind spuse, eu folosesc un fond de ten f. f. bun, este de-a dreptul GROZAV, se numeste Inox, este intr-o cutiuta din-aceea rotunda, ca la pudra, albastra, dar nu este in totalitate compact-pudra, este gen crema, dar mai tare. Nu stiu daca se gaseste pe piata din Romania, eu il am din Italia, de la o farmacie, mi l-a cumparat o prietena cand a venit in vizita si am fost de-a dreptul IMPRESIONATA! Dureaza, confera un aspect incredibil, este super super bun, il recomand din toata inima! Se "acomodeaza" perfect pe mai toate tipurile de ten.Eu sincer m-am indragostit de el si tare as vrea sa-mi mai procur unul sad...am gasit altul rosu, Colour n Makeup cred ca ii spune, dar nu-i la fel sadsad...nu se "aseaza" la fel pe ten, ma rog, nu-i la fel sadsad...momentan folosesc unul lichid, este ok, nu-i tocmai accesibil, am dat aproape 1mil pe el, si nu stiu daca imi mai permit sa iau altul laughing, dar sunt destul de multumita e el, dureaza, isi face treaba laughing, dar nu se compara cu vechea mea iubire, Inox laughing, ah! Cat despre rimel, folosesc Astonishing Lenghts cred ca asa ii zice, e de la Avon, l-am luat la oferta cu vreo 15 RON, dar e bun, lungeste genele si mai am altul, tot de la Colour n Makeup, acela da volum si cateodata il mai folosesc in loc de tus sau creion, pun putin din rimel pe varful unei pensule de fard, si aplic ca si cum as aplica dermatograf pe linia ploapei superioare, dupa parerea mea e mai bnn decat creionul...pentru ca scoate si ochii in evidenta mai bine, dureaza exact cat vreo deoarece poti sa-l indepartezi cu usurinta, fara sa ramana urme ca la creion si nici nu te trezesti dupa o zi intreaga ca ai urme negre in jurul ochilor...laughing... scuzati ca am scris o groooazaaa! tonguebig grin pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu as vrea sa imi iau fond de ten Astor Mattitude 16h, si nu Mineral Match. Ca am avut o monstra si mi se pare bun.

| Ooarecare a răspuns:

Normateint de la Vichy cred eu ca e cel mai bun fond de ten pe care l-am folosit pana acum. se aseaza foarte bine pe fata, arata natural, ascunde foarte bine imperfectiunile. Dar de ceva timp, de cand nu mai am probleme cu acneea folosesc Affinitone de la Maybeline, care din punctul meu de vedere e foarte ok in raport pret/calitate. Masacara e tot de la Maybeline, ceva pentru volum.