| brUnetteRaLu a întrebat:

Ce ideei de mancare aveti? sa slabesc 2-3 kg pe saptamana.Merg pe jos in fiecare, zi urc 5 scari ale blocului, la metrou la fel in fiecare zi, fac abdomene zilnic, deci miscare fac.Deci ce as putea manca ca sa pot dupa sa mentin? Ma rog dupa o sa mananc normal si dupa ora 5-6 numai mananc. big grin.Multumesc!

2 răspunsuri:
| GaBBiii a răspuns:

Ora 8:00 – 1 cafea.(numai daca ai pste 18 ani)
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.
Mai mult sport.
Dupa ora 18 nu mai manca.
Cat mai multe abdomene(poti sa-ti cumperi niste reviste in care sa gasesti niste exercitii de slabit...).
Pa, pa

| Emanuelm a răspuns:

Ideea e ca daca vrei sa slabesti mananci ce vrei tu doar imparti in mai multe mese spre exemplu daca vrei sa mananci 2 portii de supa sa zicem a 400 g fiecare fa cumva sa mananci 4 portii de supa a 200 g fiecare pentru a-ti stimula metabolismul si a slabi.