| Melyssuka a întrebat:

Ce imi recomandati pentru a avea o dantura alba si stralucitoare si dreapta? ceva pasta de dinti?(fara aparat dentar sau din astea.). Funda! Si mi-ati mai putea spune de unde sa-mi cumpar un ruj culoarea pieli si creion de buze culoarea pieli ceva gen ca Selena Gomez ea are buzele rotunde deasupra din cauza machiajului daca ma puteti ajuta? Fundita!happy

3 răspunsuri:
| alinoovsky a răspuns:

Salutare! Nu-ti recomand pastele de dinti, la care se fac reclama la tv si zic ca-ti albesc dintii in 2 saptamani ca sunt o mare, mare prostie.Mai bine te speli zilnic cu bicarbonat de sodiu sau cu zeama de la o lamaie.iti spun din propria experienta ca sunt de mare folos si au efect (mai ales bicarbonatul de sodiu).In legatura cu rujul si creionul...cred ca te referi la culoarea nude.Creion de buze culoarea aia n-am vazut pana acum, dar ruj iti poti lua de la Oriflame sau de la Avon.sigur gasesti ceva si preturile sunt bune. Sper ca te-am ajutat!

| Năpârlici a răspuns (pentru alinoovsky):

Bicarbonatul folosit in exces poate dauna smaltului dintilor, cel mai bine este o perioada de timp sa fie folosit. happy

| Ioana_9117 a răspuns:

Hei.pentru a-ti albi dintii, spala-te de 3 ori pe zi cu pasta de-asta de dinti de tot face reclama la tv.ca iti albeste dintii in 2 saptamani sau ceva de genul sau daca vrei cat mai rapid, te poti duce la un dentist si sa faci tratament pentru albire happydar nu e prea sanatos pentru dantura din cate am inteles.iar pentru indreptare, din pacate nu exista pasta de dinti pentru asa ceva.ci singura solutie e aparatul dentar dar stiu ca exista unele aparate care le poti purta doar noaptea sau 16 ore pe zi(cat nu esti la scoala sau altelebig grin) iar ruj si creion, nu stiu, du-te intr-un magazin specializat si intreaba acolo.sigur vei gasihappy multa bafta.