| Ignoramus a întrebat:

Ce înseamnă tuns zero la frizerii? Folosesc o aplicație de pe care pot rezerva servicii de la diferite frizerii și unul dintre ele este tuns zero. Îți tunde tot părul din cap cu zero sau doar părul de pe laturi?

Răspuns Câştigător
| OxyAliA a răspuns:

Tuns zero = fără niciun fir de păr în cap.
(Cu mașina de Tuns & Brici)

Tuns periuță = Tuns, dar cu mici/fine fire de păr rămase în cap.
(Cu mașina de tuns)

Părul poate fi tuns, în funcție de cerințele pe care îl are clientul.

De exemplu, acesta poate cere să fie tuns prin părți, dar în față să fie mai lung, sau tuns complet.

Frizerii sunt obligați să tundă clientul după cum cere acesta.

Eventual, va primi niște sfaturi și/sau recomandări, despre avantajele tunsorii, ca o părere, de la frizeri.

| Simpatic a răspuns (pentru OxyAliA):

Cu o observatie tuns zero inseamna tuns cu masina si e mai mic decat 1, sunt mai multe feluri de 1 de exemplu 1 mic, 1 mare etc

Tuns fara fire de par pe cap se numeste RAS, si acolo implica briciul caci cea mai de jos treapta pe care o stie masina de tuns este 0 (zero), RAS ar fi sub zero adica acel strat pe care nu-l ajunge masina iar aceasta se face din brici!

Dezi zero se face doar din masina!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero insemna chel.

| Hyperion7 a răspuns:

Tot capul

| ReddY25 a răspuns:

Adică chel

| Sophieka a răspuns:

Te va tunde chel.

| carevaescu a răspuns:

Poate sa insemne chel sau daca se ia cu masina de tuns, aproape chel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chel, la fel ca Thanos! Fără niciun fir de par happy

| Sanziana88 a răspuns:

Pe scurt, inseamna chel. Pe lung, vezi aici: https://explicativ.ro/ce-inseamna-tuns-zero/