| thatgirl a întrebat:

Ce lucru este mai important manichiura sau machiajul la un banchet? adica as vrea sa merg la un salon da trebuie sa aleg intre manichiura sau machiaj...help me :* funditalove struck

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eu as alege machiajul (este mai greu de realizat un machiaj profesionist, iar fata trebuie sa arate perfect), iar manichiura mi-as face-o singura acasa (nu este foarte greu de facut). Bafta!winking

11 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu consider ca important este machiajul pentru ca se observa mult mai repede, adica cand te uiti la un om te uiti mai intai la chip nu la unghii. Poti sa iti faci si acasa unghiile pentru ca nu este f greu si sunt convinsa ca iti vor iesi. Distractie placuta la banchet! :*

| loricel a răspuns:

Mai bine te duci sa te machiezi la un salon.Manichiura ti`o poti face singura, acasa.Se poarta culorile tari si in materie de haine si de oje.winking

| dulcik a răspuns:

Machiajul logic.Manechiura ti-o poti face si tu singura acasa bine si machiajul dar daca nu le ai cu machiatul e mai bine sa te duci sa te faca altcineva.

| cornel a răspuns:

Logic ca machiajul.

| kidulinha a răspuns:

Daca stii sa-ti faci singura manichiura acasa alege machiajul. Daca stii sa-ti faci acasa machiajul ( cat de cat bine, putin spre perfecttongue ) alege manichiura. Trebuie sa te gandesti ce stii sa faci mai bine acasa. Pupici:*

| Pure.Sunshine a răspuns:

Dupa parerea mea machiajul este mai important decat manichiura. Motivul este simplu: cand privesti o persoana primul lucru pe care il vezi este fata. In plus, la banchet toata lumea se va concentra pe tinuta, manichiura ramanand de cele mai multe ori neobservata, spre diferenta de machiaj pe care este imposibil sa nu fie vazut de toata lumea.

| ZuZuAleX a răspuns:

Manichiurabig grin

| MiihaxD a răspuns:

Pai machiajul deoarece manichiura ti-o poti face singura acasa pentru ca persoanele de la banchet nu se uita la unghiile tale, ei se uita la infatisarea tahappy

| cristy_4404 a răspuns:

Alege machiajul pentru ca o sa te aranjeze mai bine la salon decat sa te machezi singura iar unghiile poti sa iti faci si tu un model acasa eu cred ca asa e cel mai bine.

| thatgirl explică:

Cu placere >big grin

| lavinia_7118 a răspuns:

Cand te vede cineva se uita la fata nu la unghii. deci cred ca machiajul este mai important. si ai putea sa ti iei unghii false.