| Vraciu2016 a întrebat:

Ce mărime la haine îmi trebuie dacă am 1.62 m? XS, S, sau M? Am de gând să-mi iau o jachetă de pe internet. Sunt băiat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le dai frumos mail si ii intrebi care e lungimea manecilor, lungimea si latimea spatelui.
Astea sunt marimile in ordine crescatoare : XS, S, M, L, XL, XXL etc. si conteaza si greutatea ta, pe site ai si un tabel de marimi ca sa iti faci o idee dar cel mai sigur e sa le ceri marimile in centimetrii ale produsului - eu mereu fac asa cand nu sunt sigura ^^

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu conteaza lungimea/inaltimea cat conteaza grosimea. happy. Fiecare magazin are tabele cu marimi, trebuie sa te masori si sa vezi. In plus marimile nu sunt universale, difera de la magazin la magazin si de la brand la brand...

| Vraciu2016 explică:

M-am măsurat iar azi și de fapt am 1.65

| KanezuY a răspuns (pentru Vraciu2016):

Nu inaltimea conteaza, ci talia. Vezi ce marime actuala porti la haine si comanzi acea marime.

| HappinessForever a răspuns:

Pai depinde cate kg ai, ca daca ai 45 de kg e o marime si daca ai 70 alta marime.