| Ioana_5955 a întrebat:

Ce masti de fata impotriva acneei cunoasteti?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Masca de argila( argila in combinatie cu sucuri de ( portocala, lamaie, suc de rosii) este un excelent detoxifiant si cicatrizant al tenului acneic. Se aplica 1-2 ori pe saptamana.

8 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol

| camelia1812 a răspuns:

Intr-un vas, castronel ceva, pui argila, dar nu toata(nu tot plicul sau depinde ce iti cumperi ca nu sunt numai la plic) si pui foarte putina apa.amesteci bine pana se omogenizeaza si aplici cu o pensula pe fata si stai cu ea asa timp de 30 de minute, dupa care o indepartezi cu apa calduta si gata! Poti folosii dupa argila si o crema hidratanta, in cazul in care tenul tau este sensibil!

sau lamaie-feliezi o lamaie si apoi o lasi pe fata 20 de min. iar apoi te clatesti bine (eu folosesc un sapun ff bun de la farmacie care a costat 13 lei, merita oricumwinking

sau ai putea amesteca argila cu lamaiewinking

dar cel mai bine e sa te duci la dermatolog daca sunt probleme mai serioase

bafta:*

| PinkStarSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Pune intru-un pahar apa si bicarbonatwinking sau daca nu iti trece incearc
ulei de maslinewinking

| tzotzo2562 a răspuns:

Eu am folosit zineryt, nu e masca de fata dar e cel mai bun impotriva acneei... a dat rezultate foarte bune si acneea nu a mai revenit dupa ce l-am folosit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iata aici cateva sfaturi despre acnee http://www.totulpentrufemei.ro/......de_acnee__ poate iti va fi de folos

| Ioana_5955 explică:

Dar creme?

| Ioana_5955 explică:

Am fost la dermatolog, dar vreau sa incerc si altfel de tratament, cum ar fi cel naturist. Masca cu argila am incercat-o si este foarte buna

| yumi_1689 a răspuns:

Pai... depinde de ten?