| AndreeaLoreee a întrebat:

Ce măşti pentru accelerarea creşterii părului folosiţi sau ați folosit? In cat timp se vad rezultatele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba îţi faci măşti dacă mănânci numai prostii. Evită grăsimile,zaharurile,sucurile acidulate,mâncarea sărată şi astea pe bază de chimicale.
Mănâncă verdeţuri,nuci,alune,lactate, fructe, cereale. Poţi lua şi suplimente de vitamine.

Măştile sunt bune mai mult pentru aspect, textură, dar sunt şi unele pentru creşterea părului.
Eu am încercat asta cu ceapă :
https://www.youtube.com/watch?v=pfSPsS-V6n8 ---vezi că greu scoţi mirosul.
Şi mai caută tu despre "inversion method", unde poţi încerca şi cu zeamă de cartof sau cafea.

Cunosc mult mai multe măşti, dar nu sunt pentru creşterea părului.

1 răspuns:
| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Eu am folosit ulei de ricin, mi-a crescut părul mai repede și l-a făcut mai des, pe lângă faptul că l-a și ajutat fie mai sănătos. Și cel de argan e bun.O seară frumoasă!