| Pătrunjăl a întrebat:

Ce metoda este mai eficienta pentru epilarea la subrat:crema sau lama?

4 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! cel mai bine te faci ori cu aparatul, ori cu ceara, deoarece dureaza destul timp (2-3 saptamani) si e mai bine si pentru piele. atat crema cat si lama irita pielea si ingroasa firul de par. epilarea cu ceara sau aparat subtiaza firele happy

| ITPlace a răspuns:

Salut!
Epliarea cu crema este mai mult pe termen scurt si in plus firul de par creste mai des si mai gros, de lama nu mai vorbim.
Metoda perfecta ar fi ceara, chiar daca doare multi o considera cea mai buna, si e si pe un timp mai indelungat happy
Multa baftawinking

| Oana910 a răspuns:

Recomand ceara.Lama si crema sunt extrem de asemanatoare, parul creste foarte repede si e neplacut sa te epilezi o data la trei zile, decat cum o faci cu ceara: o data la 2-3-4 saptamani (depinde de formatul tau).

| Zozolexa a răspuns:

Cu lama sau cu crema tot una e. Daca te dai faci cu crema (oriunde) NU iti creste firul mai gros.Ramane la fel.Eu zic sa te faci cu epilatorul pentru ca smulge firul de par din radacina.E mai bine decat sa te faci o data la cateva zile la subrat cu lama/crema.