| Dearscorpion a întrebat:

Citeva metode de intarire a unghiilor, va rog daca stiti. Numai sa fie cu efect.

9 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

1. Trebuie să le dai o formă potrivită! Unghiile pătrate sunt cele mai frumoase, dar nu sunt deloc rezistente. Ceea ce trebuie să faci tu este să le dai formă de trapez. Adică pileşti vârful drept, dar tai marginile cu o unghieră.(ai mare grijă cum o faci)
2. Masează-ţi unghiile cu ulei călduţ 10 minute timp de 7 zile, iar apoi fă asta de vreo 1-2 ori pe săptămână. Chiar merge. Dacă vrei să te convingi, ciupeşte-te înainte să-ţi pui ulei pe unghii, iar apoi ciupeşte-te după vreo 5 minute de stat cu ulei pe unghii. Când fac asta, eu observ diferenţa. Ar trebui să simţi şi tu.
Succes!

| aniriiiiii a răspuns:

Seara poti taia o lamaie felii si iti poti freca unghiile ,uleiul de masline usor incalzit poate face minuni(intr-un castronel iti bagi unghiile timp de 10 minute),de asemenea este indicata o alimentatie bogata in vitamine si minerale.Bafta!

| katherinepierce a răspuns:

Vitamine pentru unghii foloseste un lac special de baza inainte se te dai cu lac
si un tratament intaritor ajuta mult
es foloses unul cu usturoi si e foarte buna am unghii tari si atat de lungi incat colegele mele cred ca am unghii falseXD
bafta kiss

| MadduM a răspuns:

Stoarce o lămâie și sucul acela puneți-l într-un bol. Bagă-ți degetele în el timp de 3-5 minute și apoi scoate-le. Aplică aceeași metodă și cu cealaltă mână.
Sper că te-am ajutat! Pa-pa!

| rikku2010 a răspuns:

Pai ai putea folosi lac intaritor sau ai putea sa pui in ceva un pic de apa calduta si vreo 2-3 felii de lamaie si sa iti ti mainile acolo cam 15 min si daca faci asta destul de des va avea efect

| alinutzy19 a răspuns:

Ia calciu

| andreutza_5188 a răspuns:

Exista un lac intaritor de la farmec cu vitamina B5, care nu numai ca iti intareste unghiile dar te si ajuta sa le cresti.
In plus, poti tine unghiile zilnic in suc de lamaie(natural) cu putin iaurt.
Daca vrei sa aiba in acelasi timp si un aspect frumos, da-te pe unghii cu mai multe straturi de lac...asta face unghia mai rezistenta si nu se rupetongue
Sper ca te-am ajutat

| eliezer a răspuns:

Unghiile, ca si parul, sunt intretinute de stratul de tegument din corp iar nivelul de duritate al unghiilor tale este controlat din nastere la capacitate maxima...asa ca este in zadar orice tratament...singura solutie este sa aplici pe suprafata unghiilor lac de calitate special pentru duritatea prelungita a unghiilor impotriva ruperii, zgarierii etc.happy

| 1837 a răspuns:

Fata eu am incercat cu otet tine-ti unghiile in otet vreo 5 miute fiecare mana si ai sa vezi eu am 14 ani as vrea sa mi le las mai lungi ca sa aiba un aspect placut dar nu prea pot incearca cu otet si ai sa vezi diferenta