| SexGirl1921 a întrebat:

Ce metode stiti pentru incetinirea cresterii parului(pe maini, pe picioare)?

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți sugerez să te epilezi cu ceară pentru ca părul să se rărească și să crească mai greu.
Așa cum a spus și @6111992, există la Avon un gel pentru încetinirea creșterii părului, din gama „Silk So Soft", însă eu îți recomand cu încredere și balsamul după depilat de la Elmiplant.
Costă în jur de 10-15 lei.
Baftă!

| IMC90 a răspuns:

Poti eventual sa incerci o epilare definitiva cu lumina pulsata. Am inteles ca da rezultate bune pe termen lung.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna,iti recomand sa te epilezi numai cu ceara traditionala sau numai cu epilatorul. Numai smulgand firul de par, cu timpul ii vei distruge radacina si astfel il vei mai rari.Nu te mai epila cu lama sau crema pentru ca nu vei face altceva decat as-l indesesti. Cat despre epilarewa cu laserul hmm., e destul de costisitoare si in cativa ani (5-7) parul iti va creste la loc.

| 6111992 a răspuns:

Buna sunt la Avon niste produse (o lotiune dupa epilare si un gel) dar nu mai stiu sigur cum se numesc, sunt foarte bune sper ca te-am ajutat.

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Pai... daca folosesti in general crema deepilatoare nu ar mai trebuie sa folosesti deoarece aceasta rezulta cresterea in exces a parului de pe picioare si maini.
nu stiu sigur ce sa iti spun... ai putea intreba medicul. el se pricepe mai bine. poti incerca sa lasi parul da creasca mai mult apoi sa il epilezi cu benzi sau lame.
daca nici asa nu mrg poti vizita medicul deoarece el te va ajuta cu produse pentru asta.happy
funda?big grinhappy

| FlorinDiablo a răspuns:

Epilarea cu laser nu iti mai creste deloc

| nailets a răspuns:

Cred ca epilarea cu laser e cea mai eficienta.iar adolescentelor care inca nu s-au epilat si vor sa faca asta le recomand sa se mai gandeasca in special daca au doar doua fire de par nu va radeti pentru ca mai tarziu o sa plangetibig grin