| TeIubesccc a întrebat:

Ce parere aveti de tatuajele semipermanente si ce stiti despre acestea? thinking

Răspuns Câştigător
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

In primul rand nu mai trebuie sa suporti durerea cauzata de baterea unui tatuaj clasic. Apoi tatuajele semipermanente sunt cea mai buna solutie pentru cei nehotarati, pentru cei care nu au curajul sau nu doresc un tatuaj pentru toata viata.

Astfel ai ocazia ca dupa cativa ani sa iti dai seama daca ti se potriveste modelul ales, daca iti ofera acel sentiment care te face sa te simti speciala si mai ales daca ti-l doresti pentru tot restul vietii. Daca este asa, atunci ti-l poti reface in forma permanenta sau poti alege un alt model semipermanent, o noua locatie pe corp sau daca tatuajul te-a "incurcat" in tot acest timp, pur si simplu il lasi sa dispara complet.

Tatuajele semipermanente realizate la Blooms Beauty au o durata determinata de viata, de la 4 la 6 ani si te scapa de stresul cauzat de unul permanent care poate nu a fost cea mai fericita alegere la momentul respectiv. Trebuie tinut seama ca inlaturarea unui tattoo permanent este o procedura dureroasa care lasa intotdeauna cicatrici pe piele. Tatuajul semipermanent nu lasa urme iar pigmentii se elimina complet.

6 răspunsuri:
| Elly213 a răspuns:

Ma tenta sa imi fac unul in vacanta dar mi-a fost frica sa nu raman cu el.Desi avand in vedere ca cele permanente sunt mai scumpe cred ca nimeni nu face risipa.Dar daca vrei sa iti faci unul informeaza-te inainte.

Succes!

| TeIubesccc explică:

Am auzit ca nu ar exista ceva, dar daca nu exista de ce sunt atatea site-uri in care detaliaza tatuajul semipermanent? Si`a facut cumva cineva de pe TPU vreun tatuaj semipermanent? :-s

| TeIubesccc explică (pentru TeIubesccc):

Asa ceva **

| LULUTZAwhitYOU a răspuns (pentru TeIubesccc):

Fratimiu si a facut ieri impreuna cu prietenul meu si cu iubita lui.Eu nu am vrut deoarece am excursie la liceul meu si diriginta e foarteee rea si daca ma vede ma exmatrizuleaza. Exursia e la un hotel care include piscina(logic ca nu e afara).Dar imi voi face dupa excursie.

| PedoBarbie a răspuns:

Părerea mea foarte bună.
Îmi plac tatuajele de orice tip.
Mi-aş face şi eu unul dar mă mai gândesc.
Pe curând!

Răspuns utilizator avertizat