| ShamelessQboy a întrebat:

Ce părere aveți despre epilare la băieți in zonele intime?
Iubita mea insistă să mă epilezi tot timpul, chiar si pe fese

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

În zonele intime mi se pare și mie normal. Într-adevăr este mai igienic, pentru că transpirația și/sau fluidele din acea parte a corpului sunt medii de cultură pentru bacterii.

| ShamelessQboy explică (pentru anamariarot):

Cred ca ai maxima dreptate, plus de asta si pielea se simte mai fain!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de preferinta personala!
Parul din zona intima, are rolul lui, asa ca, marea majoritate il lasa acolo unde mama natura l-a facut sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E igienic și estetic.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Deci Stefane. Depinde de fata acum. Unele prefera fara par, altele cu par. Dar mie sincer nu imi pasa. Un. Lucru important. Igiena e strict apa si sapun, nu epilat si parfum cum s-ar spune. Iar parul e ceva natural, nu e cine stie ce ciudatenie. Eu sunt de parere aceasta, corpul iubitului meu ii apartine lui prima oara, este strict decizia lui ce vrea sa faca cu corpul lui, daca vrea sa se epileze sau nu, daca vrea un tatuaj sau daca vrea o frizura nouo. Toate astea tin strict de el. Doar ca sunt gagicasa nu imi da dreptul sa ii dau ordine. Si nici el mie. Epilarea e o decizie personala, nu este in cuplu. Si eu sunt genul ala de tipa obsedata de epilatul cu ceara, in orice loc al corpului. Si totusi nu imi impun gusturile personale catre alte persoane. Gen sa urlu daca vad un fir de par pe mana sau piciorul cuiva sau sa fac mare tam tam.Nu e vorba de dezgust sau ceva, doar ca imi place felul in care arata pielea mea fara par, cum se vad formele si muschii etc. Si daca iubita ta doreste sa te epilezi si acolo, cine stie, poate are o fantezie cu fundul tau. laughing

| ShamelessQboy explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

Da, lol când termină la ea se muta la mine, e cam nebunatica la capitolul asta, ma mușcă de buci le da palme, nu zic ca si eu nu o chinui uneori sa ma răzbun laughing

| VICTORTPURO a răspuns:

Depinde de preferinta si de comoditate, unii au iritatii din cauza parului si prefera sa fie curati acolo ca sa evite microbii si transpiratia.

| ShamelessQboy explică (pentru VICTORTPURO):

Da, si mie mi se pare mult mai igienic!
Recunosc ca sunt putin cam obsedat de curățenie si estetica!

| Georgemtb a răspuns:

Hai in zona penisului sa te mai epilezi e o chestie, da nu cred ca **** cu fesele mancate-as. Sau cat de paros sa fii incat sa te deranjeze parul de pe fese. Fa cum crezi laughing)

| ShamelessQboy explică (pentru Georgemtb):

Chiar dacă nu prea are ce, am vazut ca insistă să tot avanseze hai si aici putin, mai stai încă putin sa dau si dincolo