| simplu0 a întrebat:

Ce parere aveti despre modeling? Avand in vedere ce s-a spus despre traficantii de organe? big grin

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu stiu ce anume s-a spus despre traficantii de organe dar modeling-ul il faci cat timp esti frumoasa. adica atunci cand esti tanara.
la 30 -40 de ani ce mai faci? apar riduri, pielea se lasa, poate faci si un copil si automat in corpul tau mai au loc transformari cum ar fi ca te ingrasi, se latesc soldurile etc. o femeie lucreaza pana la 63 de ani din cate stiu. la 40 numai poti face modeling ca nu te mai ia nimeni. o sa le ia pe fetele de 20 de ani care sunt frumoase ca sunt tinere.
si tu ce faci? nu ai o meserie la baza. :-)
gaseste ceva care sa stii ca si la 50 de ani o sa te angajeze.
nu te gandi ca vei fi frumoasa toata viata, chiar daca te intretii cu sport si alimentatie sanatoasa. frumusetea dispare. tot o sa fie mai frumoasa una de 20 de ani care e in floarea varstei. parerea mea happy

3 răspunsuri:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Mai bine eviti acest hobby sa-i zicem asa! happy

| Captoresque a răspuns:

Dacă nu te duci la o agenție care știi CLAR 100% că e de încredere, nu te apuca de modelling.

Oricum e o pierdere de vreme, de timp și energie, și este o lume foarte promiscuă. Sfatul meu: nu te apuca.

O prietenă de-a mea s-a dus la nu-știu-ce concurs vestit prin România (nu dau nume, oricum nu e vorba de Miss Plaja), și i s-a părut că era în neregulă faptul că i-au dat dietă cu carne și fripturi. A plecat de acolo 2 ore mai târziu.
3 ani mai târziu aflăm noi două de la televizor din întâmplare cum ăla care a organizat concursul a fost închis pentru trafic de persoane. El răpea fetele și le ducea la prostituție prin Georgia.

Din nou îți spun: nu te apuca de modelling, sunt alte activități mult mai bune și mai sigure decât asta.

| IrinaSinzianu a răspuns:

Te-as sfatui sa nu te bagi in asa ceva.