| valceagel a întrebat:

Ce parere aveti despre transplantele de organe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Atata timp cat este vorba doar de un gest umanitar si total dezinteresat(altruisist) este un lucru de laudat.

6 răspunsuri:
| LoryM22 a răspuns:

Daca o persoana este pe moarte si sunt sigure informatiile ca acea persoana nu va mai avea nicio sansa sa traiasca iar o alta persoana poate sa striasca numai daca se va gasi un donator atunci cred ca este foarte bine ca s-a descoperit aceasta metoda.

| mioara a răspuns:

O parere buna numai ca la noi totul e pe dos [daca poti salva pe cineva fa-o dar fara retineri]

| DenissaDeea a răspuns:

O parere foarte buna si necesara vietii...

| viorel2c a răspuns:

Excelenta, dar sa nu fie cazul in care pesoana donatoare o face pentru bani.Vezi donatorii de rinichi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat timp cat donatorul doneaza unei persoane din familie si nu isi pune in pericol viata...nu vad care ar fi problema(cristi minculescu). sau daca o persooana este in moarte cerebrala iar familia hotaraste sa ii doneze organele mi se pare o dovada de marinimie. apreciez oamenii care au puterea sa faca asa un pas.este greu, banuiesc, dar iti poate aduce liniste sufleteasca gandul ca ai ales sa salvezi vieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto