| tuGatita a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care desi sunt pline de bani, cumpara haine de la second-hand? am vazut tot mai multi oameni care nu pareau deloc saraci laughing intrand la s-h. de ce asta daca isi permit haine noi? ca doar sunt magazine cu haine noi de calitate buna, mai scumpe ce-i drept... cei care nu prea au bani mai inteleg, dar astia... a sa ziceti ca sunt de calitate mai buna pentru ca majoritatea sunt din import.bine dar se gasesc in mall-uri si alte magazine tot din import si noi.

Răspuns Câştigător
| saria a răspuns:

1 de aia au bani, pentru ca la s.h. isi cupara multe si ieftine
2 pentru ca nu conteaza pentru ei anumite fite,adica am bani,imi iau haine de xxx lei doar sa ma fac vazut/a.
deci nu stiu daca va dati seama dar moda se schimba,hainele raman mici,se rup,se deteriorizeaza, logic vi se pare o investitie buna? adica eu am bluza marca x din magazin x, dar in frigider am 50 de grame de salam pentru ziua de azi,poate mia ramane si pentru maine.ok acum un banc
Un student trebuie sa ia un interviu unui mare bogatas (avea ceva lucrare de facut studentul)
merge la bogatas,bate la usa,acesta ii deschide,il invita in vila,
dupa ce se prezinta studentul,ii intreaba pe bogatas :
Dar cum ati reusit sa deveniti asa bogat,avand in vedere ca proveniti dintr-o familie saraca?
bogatasul:Ii o poveste lunga, hai pe terasa sa iti spun, dar stai sa sting mai intai lumina in camera de zi.

25 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Sunt niste oameni rezervati, "ordonati" care nu cheltuie multi bani pe haine pentru ca au pe ce da banii mancare, etc. Daca le place ceva de acolo de ce sa nu-l cumpere?

| Miina a răspuns:

Buna.
Pur si simplu sunt zgarciti.
Ei cred ca probabil daca isi cumpara de acolo fac avere mai mare.oh go on
Eu una nu m-as inbraca de acolo nici daca n-as avea 10 lei.
Mai bine imi fac haine singura!

| Phantasmagoria a răspuns:

Pai...majoritatea persoanelor pe care le cunosc si au bani cumpara de la second pentru ca hainele sunt unicate.cum sa zic. Toti au aceleasi haine la moda daca le cumpara de la magazine mari, cum ar fi UGG'urile, botinele alea negre si albe, blugii stramti.toti au la fel. In second se gasesc haine de firma si bineinteles, nimeni nu are ca tine.

| RiRi5846 a răspuns:

Pai poate isi investesc banii in alte lucruri mai importante, nu in carpe straight face

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RiRi5846):

Daca asta e valoarea hainelor pentru tine te invit sa imbraci numai de la second hand cat vei trai

| RiRi5846 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Da ce te mai freaca pe tine raspunsurile altora! Nu mi-am cumparat niciodata haine de acolo si nici nu o sa o fac dar daca tot te uiti pe la rasp altora e foarte posibil ca tu te cam aprovizionezi, ca sa zic asa, cu lucruri de la second hand.Ce vrei sa zic ca tu de ex daca ai avea multi banii i-ai arunca pe toti pe haine? Nu prea cred!winking

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RiRi5846):

Arfe taci ca vorbesti prostii.nu mi-am luat nici o data lucruri de acolo.eu sunt una din persoanele despre care vorbesti.care are bani si isi permite si haine de firma dar asteapta reducerile ca sa isi ia haine misto.da daca as avea multi bani mi-as lua tot felul de lucruri.pentru mine hainele conteaza

| RiRi5846 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Mda deci probabil esti genul ala de persoana care apreciaza hainele nu si mintea...e trist ca in ziua de azi mai sunt astfel de persoane!happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RiRi5846):

Hainele spun multe despre o persoana(degeaba spui tu ca nu conteaza calitatea - conteaza findca iti dai seama ce fel de om ai in fata ta). inclusiv daca stie sa se imbrace, sa se poarte.iti poti da seama de om si dupa haine - daca sunt prea scumpe par de prost gust. daca sunt prea ieftine si imbracate fara gust la fel

| RiRi5846 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Exista foarte multe persoane care sunt imbracate bine insa au o minte seaca dar in fine trecem peste asta.Ce vreau eu sa te intreb e:de ce imi dai aiurea voturi cu stupid si nefolositor? Eu am fost o draguti si nu ti-am dat.happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RiRi5846):

E treaba ta.eu asa stiu sa ma impun

| RiRi5846 a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Inteligenta ta semana cu cea a unui copil de clasa a IV-a!happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru RiRi5846):

Wow asa pune semnul exclamarii feministo, mama ce te-as bateeeeee

| RiRi5846 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu imi mai bat capul cu tine ca nici macar nu stii sa pui punct dupa ce ai terminat o propozitie.happy

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru RiRi5846):

Nu se poate pune punct, cand tu continui

| Just4Joker a răspuns:

Pai, nu vreau sa ma laud, dar pot spune ca sunt destul de bogat, parintii mei avand ambii 200 de mil pe luna, si din cand in cand m-ai zic ceva de genu : Ia hai sa vedem ce-i aici!
P-orma gasesc un tricou destul de rar, + ca e de marca... Asta e, si el la timpul lui a fost de valoare.

| Shine_1620 a răspuns (pentru Just4Joker):

Pai, nu vreau sa ma laud, dar pot spune ca sunt destul de bogat, parintii mei avand ambii 200 de mil pe luna rolling on the floor) esti foarte modest...winking

Răspuns utilizator avertizat
| yonutz1 a răspuns:

Probabil sunt modesti.

| Serafir a răspuns:

Bani nu tin la infinit si poate gasesc haine faine si acolo, trebuie sa fii zgarcit cu banii sa-i ai cat mai mult timp...

| Edy1995 a răspuns:

Zgarceniawinking

| d33utza003 a răspuns:

Pai sunt unii cu unghiile in gat daca ai citit sau ai studiat la scoala "hagi tudose" de barbu stefanescu de lavrancea stii la ce ma refer. daca nu citeste-o cred ca te va amuzahappy.

si sunt altii care poate doar par bogati pentru ca vaneaza hainele de la si care arata ff bine si noismug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se gasesc haine faine care le plac straight face

| KaRyNuTzza a răspuns:

Pai eu zic ca or avea ei bani dar poate nu isi gasesc haine pe gustul lor. cine stie...

sper sa ta fi ajutat happy:*

| KaRyNuTzza a răspuns:

Se mai poate sa nu isi gaseasca haine pe gustul lor. chiar daca ''sunt plini de bani ''

sper sa te ajute rasp meu happy