| ChocolateDroid a întrebat:

Ce parere aveti despre piercingurile in buric? Dar despre cele in limba? Ce sa aleg dintre acestea doua?

Răspuns Câştigător
| Giovanna a răspuns:

Asculta-ma pe mine big grin eu am pierce in buric, mi l-am facut la 18 ani (acum am 25) si nu as putea fara el, cand imbraci un costum de baie iti da un plus de farmec happy chiar merita, iti recomand unul simplu cu o pietricica in buric si vei face senzatie happy iti recomand sa mergi la medic pentru asta, mie mi-a facut anestezie locala si nu am simtit nimic (sunt sensibila la durere) mi-am pus initial de titan dar s-a infectat, dupa un an l-am schimbat pe unul de aur si de la 19 ani nu mai am probleme deloc! Oricum, dupa ce il pui, cateva zile va trebui sa il tot misti si sa torni spirt pe el si ocazional sa dai cu tetraciclina (e antibiotic si vindeca o eventuala infectie) asta pana se cicatrizeaza rana. Vei vedea ca arata super, nu ma pot imagina fara el acum, serios! Mai ales cand imbraci un costum de baie sexywinking merita! (nu arati ca un cocalar daca il pui cu gust, unul finut cu pietricica e sexy si discret)
Si cel din limba m-a tentat si m-am interesat de la prietenii care au, au zis ca e foarte dureros, cam o luna nu poti bea decat supa sau apa, ceai, nu prea poti manca sad asa ca m-am razgandit, plus am auzit ca iti poti lovi urat dintii in el sad si ca vreo 2-3 saptamana e inflamata limba. Eu am optat pana la urma pentru o pietricica aplicata pe dinte happy nu doare, arata super bine mai ales daca dai si cu un luciu d buze dragutwinking mergi doar la stomatolog si iti lipeste, asa poti sa le pui amandoua, si pierce in buric si pietricica pe dinte big grin parerea mea. Dar pierce neaparat de aur ca sa nu ai probleme!

15 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Niciunul dintre ele.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

In buric mai bine ...atrage niste priviri la plaja:X

| LifTwist a răspuns:

Mie imi plac cele in limba

| aaaa12345 a răspuns:

Nu iti pune nimic decat dac vrei in limba si nu iti trebuiesc cercei sa arati sexy

| Beibii a răspuns:

La riscuri nu te gandesti?happy
Principalul pericol, cand iti faci gaura in buric este o infectie care face ca zona sa se inroseasca, sa fie lipicioasa si dureroasa. Daca piercing-ul este facut cu un ac murdar, exista riscul infectarii cu SIDA si cu hepatita. Deci ai grija ca, daca te decizi sa-ti faci o astfel de gaura, sa mergi la cineva calificat, la un profesionist, care utilizeaza doar ace si instrumente sterilizate.
Iar riscul ca sa-ti pui pierce in limba e din nou foarte mare, pentru ca poate afecta papilele gustative, si nu vei mai simti gustruile mancarurilor la fel ca inainte.
eu zic ca niciunahappy, daca totusi vrei, pot sa-ti faci in buza, desi nu e indicat oh go on
fundita?

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Eu as zice in limba deoarece toate pitipoancele si manelistele au in buric.si se poate infecta foarte repede, doare mai tare si am o vecina care a facut hepatita din cauza pirsului[si habar nu am cum] si in plus cel din limba e mai misto. God, I love piercehappysmug

| ZoZoHeart a răspuns:

Mi se par naspa piercinguurile dar totusi cele in limba... de ce sa te incomodeze? As zice in buric, alea imi plac mi se par misto! Uite pe un site nu mi-am pus in limba ci in buric. Dar oricum e alegerea ta! happy

| xXBernaXx a răspuns:

Eu as zice sa alegi piercingul in buric.big grin Imi place amandoua dar asta mai mult.

| oAnna a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa fii naturala, nu trebuie sa iti pui piercing pentru a arata bine pentru ca mie mi se par ciudata si tampite aceste piercinguri, nu iti chnui corpusoru degeaba happy FII naturalawinking succes

| Diia_5712 a răspuns:

Sincer. pirsurile in buric mi se par o cam urate.adica nu mi se pare nimic frumos la o fata sa aiba pierce in buric.in schimb in limba e alta treaba. e cu totul diferit. e foarte tare.si eu am. aa si mai e si faza cu sarutul.atunci cand saruti persoana respectiva la fel si tu aveti o senzatie mmmsmug deci parerea mea este sa iti faci in limbahappy vezi si tu ce pareri mai primestibatting eyelashes

| Bilqux a răspuns:

Pircingurile in buric te fac sa arati ca un cocalar iar cele in limba, desi sunt ff cool, sunt prea exacerate deci eu iti recomand sa nu alegi niciuna din astea

bye

| virgil_9750 a răspuns:

Deloc, sau temporar buric.

| Mariu a răspuns:

Buric

| andreea_8519 a răspuns:

Eu de exemplu am pierc in limba si m-a durut dar pr mea cea mai buna are in buric si si in limba ea mea zis ca merita mai mult in buric decat in limba pentru ca in buric nu doare deloc.Succeswinking

| ema_1954 a răspuns:

Sorumea are si in limba si in buric si a spus ca in buric a fost mai dureros decat in limba.acum e decizia ta faci cum vrei