| Iubareatzãã a întrebat:

Ce parere aveti Despre placa de par Remington S9500? Arde parul rau? Spuneti -mi parerea voastra, Despre cat Mai multe aspecte love struck merita sa o cumpar?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu o am de 1 an jumate si e perfecta pentru mine.Cred ca e cea mai buna de pe piata daca nu insel.Are placile mai lungi si subtiri, invelis de teflon de calitate si indreapta foarte bine. Poti sa o setezi pana la 120 de grade, dar la mine indreapta bine si la 160. Daca o gasesti sa ti-o iei pentru ca nu cred ca vei regreta.Si am dat 200 lei pe ea, acum nu stiu cat e, depinde de magazin.

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Eu stiu ca are invelis ceramic si un strat din peeled adevarate... Asa scrie la Remington pe sitewinking

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Placile sunt din teflon si de asta sunt mai bune...restul banuiesc ca e facut din ceramica daca asa scrie. Oricum mai am una veche de la rowenta care are placi din ceramica si nici nu se compara la performanta.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

...si mai are si tehnologia aia cu ionizare.Nu stiu ce e, dar am auzit ca nu ti se mai arde parul asa tare laughing

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Acum am inteles, mersii mult! :* pot sa iti Mai pun niste intrebari Despre ea? big grin

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Ioni aia din care am inteles eu ajuta sa nu se Mai electrizeze parul...happy si cica are si un strat de perle care ajuta sa nu se Mai arda Asa tare parul

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Asta am citit si eu pe cutie parca.Pai de asta se numeste Remington Pearl, dar stratul ala de perle nu cred ca intra in contact cu parul, poate doar ajuta la reglarea temperaturii, sa nu se supraincalzeasca...cand am luat-o era in cutie si un colier maaaare de perle, cred ca era promotie ceva laughing

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

laughing)) am o intrebarebatting eyelashes cat iti tine parul drept? Fara sa folosesti fixativ sau Asa ceva, doar parul tau happy?

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Aaaa si apropo.:d ai fundita! love struck

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Pai chestia asta e mai complicata...cand mi-am luat placa aveam un par lung si cu fir gros si era si des si il indreptam la 180 de grade, dar tinea maxim 2 zile apoi se ondula usor incepand de la varfuri.Cand era umezeala se ondula si mai tare laughing Acum mi-am vopsit parul si e mult mai subtire si cand il indrept sta perfect drept pana la urmatoarea spalare(poate sa ma si ploua in cap ca el tot drept sta laughing ).
La tine depinde cat de ondulat/cret e... poate daca o folosesti la 190-200 grade sta si mai mult, nu stiu.

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Pai eu am parul lung... Cred eu. Il am cu 5-10 cm de la umar in jos happy am firul gros, des si ondulat la varfuri si ce na deranjeaza e ca am foarte mult volum (de la ploaie ma fac oaie laughing) Iar la umezeala nu stiu cum reactioneaza indreptat thinking ) si Mai am o intrebare laughing)) tu cat de des il indrepti, de cand si cat ti'a deteriorat parul happy Scuze ca te zapaceste cu intrebarile dar esti de treaba si imi face placere sa vorbesc cu tine Despre Asta happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Stai linistita...ma bucur daca pot sa te ajut.Nu vreau sa fiu rea dar sunt multi cei care raspund doar pentru puncte si mai rau induc in eroare decat sa ajute, de asta nu vreau sa ai dubii si iti spun din experienta, poate iti foloseste laughing
Eu cand aveam parul sanatos si nevopsit (acum nu mai e sanatos) il indreptam o data la 2 zile suvita cu suvita apoi imi dadeam doar putin cu placa sa se aseze mai bine.Se tocea mult la varfuri pentru ca il torturam asa, dar doar la varfuri erau probleme, in rest arata foarte bine.Acum il spal 1 data pe saptamana pentru ca la mine se ingrasa foarte greu si pentru ca daca l-as spala mai des s-ar deteriora si mai tare, apoi il indrept si sta asa pana la urmatoarea spalare.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Aaa si imi dadeam cu o masca foarte buna si imi mai repara parul ca sa nu se arda prea tare
http://i.aoro.ro/view/8/kallos/kalplaw_kmsq20__2.jpg

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Mersii mult ca ma ajuti :* si eu folosesc o masca de la kallos dar nu cea cu placenta... Eu o folosesc pe cea latte :* spray cu protectie termica pentru placa folosesti? happy

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Da,am unul de la syoss, dar nu prea imi place.Mai bine iti iei de la avon.

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Eu am Vazut Mai multe pereri Despre unul de la syoss.winking Parca syoss heat protect ii zicea.happy si cica ar fi foarte bun happy Adica protejaza parul, nu il imbaxeste, nu il incarca si il lasa matasos, si... Are si effect de fixativ. Adica pastrezi parul Mai mult timp drept happy Acum sunt si Pareri proaste, depinde de parul fiecaruia dar predomina parerile bune happy eu o sa il incerc big grin ce sfaturi imi Mai poti da sa imi protejez parul cand il indrept... Diverse big grin

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Scuzeee scuzeee scuzeee laughing)) am inteles kallos in loc de syoss laughing) scuzee

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Syoss si kallos am avut, costa vreo 16 lei fiecare, sunt bune cat de cat, dar nu mi se pare ca protejeaza parul prea tare.Mai mult ajuta masca aia si imi mai dau dupa ce ma spal cu ulei de argan de la avon si e bun ca protejeaza si ala.

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Ce sfaturi imi Mai poti da sa imi protejez parul cand il indrept... Diverse happy si Despre placa.happy asta doar daca te plictiseste sau Asa ceva ca nu Vreau sa te zapacesc laughing) Asa e firea mea Mai. Vorbareata :p

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Pai nu am ce sfat sa-ti mai dau...indreapta-l mai intai la 190 grade si daca se toceste mai reduce din temperatura, si foloseste placa cat de rar poti...eu cand mi-am luat placa nu am folosit nimic de protectie si nu s-a deteriorat parul chiar daca il indreptam in fiecare zi.Stai linistita ca ai un par puternic si nu se intampla nimic happy

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Ehh.laughing) nu pot eu sa il indrept prea des Asa incat sa il distrug. Am o mama "moderna" (daca pot spune asta) si Acum cativa ani se Facea in fiecare zi cu ea si asta a first cam o jumatate de an si avea parul prajittt (nici nu era Asa avandata tehnologiawinking ) laughing) si de atunci nu prea ma lasa sa ma apropii de placa laughing) Adica mereu ma cicaleste " Mai lasa placa aia ca o sa ramai cheala"... Mama laughing)

| Iubareatzãã explică (pentru Bondarel99):

Scuze pentru greselile de scriere happy mersii mult ca m-ai ajutat si ca ti-ai pierdut din timp cu intrebarile mele multe si banale.laughing multumesc muult! tu chiar esti o persoana de treaba si ai merita sa fi expert TPU! inca odata iti multumesc big grin :*

| Bondarel99 a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Cu placere :*

24 răspunsuri:
| Patricia99 a răspuns:

Este foarte buna placa dar da arde parul dar exista un spray cu care te dai pe par inainte si nu dauneaza si nici nu iti va mai arde parul! happy

| aNgeL2000X a răspuns:

Da sora mea foloseste una si ii sta foarte bine cand isi face parul cu ea.Nu arde deloc parul nici nu se simte ti-o recomand.winking