| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre placile de intins parul de la BaByliss?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

La inceput iti lasa impresia ca indreapta bine apoi parul o lua razna, dupa nicio luna si-a aruncat placa la gunoi

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam slabute...

| msilvia a răspuns (pentru mona):

Ai avut?

| mona a răspuns (pentru msilvia):

Sora mea a avut

| msilvia a răspuns (pentru mona):

Si nu sunt bune? Adica nu ramane parul drept, il arde sau pur si simplu raportul calitate pret este slab?

| msilvia a răspuns (pentru mona):

Multumesc foarte mult pentru sfaturi. Daca nu imi spuneai tu mai aveam putin si imi luam una pentru ca m-am gandit ca fiind putin mai scumpe decta cele de la Remington ar trebui sa fie si mai bune...dar se pare ca nu este asa.(din pacate... aveau un aspect foarte dragut)

| mona a răspuns (pentru msilvia):

Remington e de 1000 de ori mai buna[cand cumparam un produs nu ar trebui sa ne atraga doar aspectul ]

| msilvia a răspuns (pentru mona):

Stiu asta dar m-am gandit ca avand placile mai inguste puteam sa imi indrept parul mai aproape de radacina si ieseau si niste bucle dragute happy

| dydu01 a răspuns (pentru msilvia):

Buna!
Mi-ai dat mesaj pe privat dar nu stiu de ce nu pot sa iti raspund (nu merge). Asa ca iti raspund acum (aici):
Nu nu am avut placa babyliss dar am auzit ca nu e buna. Cele mai bune sunt de la Remington (de care am eu acum).
La fel am avut si eu problema ca parul sa nu imi stea nici macar o ora drept. Aveam placa de la rowenta, iar acum de vreo 2 luni am o placa Remington s9500 si pot spune ca este foarte buna pentru ca indreapta foarte bine, iar parul sta mai mult dreptwinking (1-2 zile). Ba chiar daca m-a nins (inainte mi se umfla si nu mai statea nici drept) acum cu placa asta Remington, ma ninge si se strica putin la varfuri... dar nu se umfla.
Deci... cele de la Remington sunt bune happywinking!

| msilvia a răspuns (pentru dydu01):

Mersi :*

| dydu01 a răspuns (pentru msilvia):

Cu placere :*!

| mona a răspuns (pentru msilvia):

La inceput iti lasa impresia ca indreapta bine apoi parul o lua razna, dupa nicio luna si-a aruncat placa la gunoi

| LoriLoL a răspuns:

Nu sunt atat de profesionale si nu indreapta bine doar daca dai la maxim.nu da bani degeaba!

| dydu01 a răspuns:

Buna! Mie una nu imi plac si nu sunt asa de bune. Adica parul sta drept, dar decat vreo 1-2 ore, dupa se strica. Cele de la Remington sunt bunewinking.

| morningstar a răspuns (pentru dydu01):

Asta depinde de natura parului tau, daca este mai ondulat sau mai drept in general, nu de calitatea placii.

| msilvia a răspuns (pentru morningstar):

Eu consider ca atata timp cat iti iei o placa pentru indreptat parul ar trebui sa si stea drept....asa de ce sa il mai indreptam doar pentru cateva zeci de minute?

| dydu01 a răspuns (pentru morningstar):

Da poate depinde de natura parului, dar am avut o placa si imi statea foarte putin timp parul drept. Asa ca mi-am luat o alta placa, de la Remington (model s9500) si spre deosebire de cealalta, asta indreapta mai bine si imi sta parul 2-3 zile drept. Deci cred ca depinde si de calitatea placiiwinking.

| morningstar a răspuns (pentru msilvia):

Tocmai, eu am parul ondulat si lung si mai rebel; am placa BaByliss si daca imi indrept parul, ramane drept chiar si o zi intreaga. Mie mi se pare o placa buna. E drept ca nu am altfel de placa ca sa le pot compara, dar e sunt multumita de cea de la BaByliss