| Florinache_1847 a întrebat:

Ce parere aveti despre shoppingul online, ati incercat vreodata?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Desigur, de foarte multe ori apelez la aceasta solutie last minute, cand sunt in pana de timp si am nevoie de un anumit lucru pe care il pot lua si online, fara mari batai de cap. Insa de fiecare data cand cumpar online, sunt atenta sa aleg magazine recunoscute ca fiind de buna credinta cum s-ar zice, adica sa-si livreze comanda intocmai, costurile de transport sa nu coste de 2, 3 ori mai mult decat produsul in sine, etc. Merg pe mana prietenilor sau a persoanelor care au mai incercat la respectivele magazine online si au fost multumite.
Astfel ca am o parere buna, nu am fost niciodata dezamagita, cel mai important este sa ai grija de unde cumperi!
Succes, pa-pa!

6 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Shoppingul online e ok uneori, pentru ca gasesti produse pe care nu le poti cumpara din orice magazin. Pe de alta parte, marimile nu se potrivesc mereu si in cazul asta poti cumpara o chestie care sa nu iti fie de folos.

| criss84 a răspuns:

Eu comand de pe magazinele on-line pentru ca e mult mai simplu si nu necesita atat de mult timp ca magazinele de mallhappy ma doare capul cand trebuie sa ma duc in aglomeratie si cand trebuie sa suport vanzatoarele din ce in ce mai enervante laughing eu comand de pe magazinele in care apar si dimensiunile exacte ale produsului( bust, talie etc) pentru a fi sigura ca imi vine marimea comandatahappy

| RXN a răspuns:

Da, mi-am cumparat haine, accesorii, viniluri, carti.Toata treaba e sa ai mare grija de unde cumperi si sa ceri detalii despre produs ca sa te asiguri ca e ceea ce pare si ceea ce vrei.

| 000iasmina000 a răspuns:

Este o metoda de pierdere a banilor. Mai bine cumperi ceva asemanator de la o firma diferita decat sa te trezesti ca produsul pe care l-ai comandat si pe care ai dat de 3 ori mai mult (costurile postale ) sa-ti fie mic sau sa aiba vreun defect ( in majoritatea cazurilor asa se intampla).

In concluzie, sunt contra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la ce magazin online le faci, cred eu. Eu mi-am cumparat un tricou acum 6 luni, si inca-mi mai place laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii de pe ce site-uri sa iti comanzi, nu risti nimic comandand online. Online ai la dispozitie de sute de ori mai multe produse decat ce se gaseste in Romania.
Eu mi-am comandat in principal cosmetice si n-am fost niciodata dezamagita. Din punctul meu de vedere, daca as avea buget nelimitat mi-as lua totul de pe net, pentru ca stiu site-uri cu lucruri deosebite, care nu se gasesc pe toate drumurile.