| ianians a întrebat:

Ce parere aveti: O fata daca e bruneta vopsita, cu parul f des ondulat-cret! si care poarta aur, inele cercei din aur mari. buze mari, ochi mari, poate fii catalogata pe strada vizual tiganca? am o prietena care arata asa, mie mi se pare k are un aspect diafan, dar ea vrea sa isi deschida parul tocmai din cauza asta, ii place aurul, si crede ca arata k o tiganca. ii sta f bine bruneta, voi ce parere aveti? nu are pielea inchisa k tigancile, are un ten un pic mai inchis de normal, are sprancenele negre frumos conturate. Am nevoie de un raspuns f sincer

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sincer inelele si cercei mari de aur put da aspectul de "tiganca", daca ar purta accesorii mai discrete nu cred ca ar mai zice nimeni nimic. Insa importanta este parera ei, daca ei nu ii place aspectul sau nu poti sa te pui tu impotriva vointei ei.

| Maria123 a răspuns:

Nu cred ca asta e un motiv sa fie considerata tiganca. Nu stiu de ce la noi s-a format impresia ca numai tigancile poarta aur. laughing Plus ca ai zis ca nici nu are tenul inchis. Sfatul meu e sa ramana bruneta, daca ii sta foarte bine asa nu are sens sa isi schimbe culoarea parului din motive ca asta. Lumea mereu o sa aiba de comentat, asa ca cel mai bine e sa poarte ce-i place si cum ii place.

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am vazut multe fete asa si mi se par ca arata a tiganci,adica daca sunt machiate mai strident si,poate doar mie mi se pare, dar arata mult mai mult a tiganca daca are parul prins, asta e imaginea mea despre tiganci:brunete, tenul inchis, muuuult aur si parul prins.Dar fetele brunete cu parul cret si desfacut arata mult ma dragut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal nu o consider tiganca!

Nu are de ce sa isi deschida parul daca arata bine!
Si aur poate sa poarte cat vrea dar mai discret
pa-pa

| Azazea a răspuns:

Spune-i ca exista aur alb. Daca tot ii place sa poarte din exces, arata ca argintul, si nuanta argintie arata mult mai bine pe pielea maslinie si parul brunet, aurul intr-adevar o poate face sa arate ca o tiganca...
depinde si de ea.

| liliacALB a răspuns:

Depinde mult in primul rand de figura ei, dar si de modul cum se imbraca. De obicei romanii nu prea se confunda cu rromiiwinking

| WhiteLover a răspuns:

De obicei fetele astea aranjate cu buze mari, ochi mari, mai ales daca spui ca e frumoasa este considerata "buna", nu tiganca.dar aurul intr-adevar poate duce cu gandul la asta, fiind ceva comun intalnit la tigani.sau se poate ca o fata geloasa sa ii spuna asta...

| IasminaMaria a răspuns:

Pai eu sunt de parere ca nu ar trebui sa poarte cercei foarte mari....sa poarte bijuterii din aur dar nu ff maribig grin