| Lola_6438 a întrebat:

Ce pasta de albire a dintilor ati folosit si a avut efect cat de cat?

10 răspunsuri:
| Eff a răspuns:

In afara de astea traditionale pentru albire (colgate si blend-a-med) este foarte buna si pearl drops. chiar functioneaza. si are un pret rezonabil

| Abcfunny a răspuns:

Bună!
Spalate o dată pe zi cu Bicarbonat si de 2 ori cu pasta de dinti[eu cred că toate albesc dinti big grin]
Sănătate!

| roksy a răspuns:

Eu una folosesc http://www.cumparaieftin.ro/userfiles/poze_produse/Supermarket/33345786.jpg si ma spal de cam 3 ori pe zi totul e ok din cand in cand ma spal su sare si vreau sa-ti zic dupa ca sunt imaculati repeta acest program si vei obs rezultate fundita?

| Shadow_8612 a răspuns:

Blend-a-med 3D White Pearl! Crede-ma isi merita banii.Eu folosesc de vreo 3 saptamani si foarte mult mi s-au albit dintii.

| Shadow_8612 a răspuns:

Nu! Nu folosii bicarbonat in fiecare zi.Si eu foloseam inainte foarte des, dar am intrebat medicul stomatolog si mi-a zis ca imi distrug tot smaltul dintilor, sa nu folosesc decat foarte rar.Cam odata pe saptaman. Oricum, eu ti-as recomanda o pasta de dinti pentru albire.Cum crezi :*

| Alexandru a răspuns:

In ceea ce ma priveste, cea mai buna pasta de dinti, pe care o folosesc si acum este "Sensodyne cu fluor".
Este o pasta de dinti foarte eficienta. La inceput, s-ar putea sa ai o senzatie neplacuta dar, pe masura ce o folosesti constant, rezultatele incep sa se vada...
Numai bine!

| lya18 a răspuns:

Salut, eu folosesc Blend-a med 3 D White, si e f. buna happy

| Sabina_1904 a răspuns:

Am auzit ca Blend-a med 3 D White e foarte buna, insa nu am gasit. Dar in in schimb folosesc Blend-a med 3 D luxe de doua zile si parca s-au mai albit dintii!

| Lola_6438 explică:

Blend-a-med 3D white luxe sau pearl?

| AlexutzaDragutza a răspuns:

Draga iti faci acest amestec:1lingurita de sare+1 bicarbonat+zeama de lamaie si 1 lingurita pasta de dinti.Se foloseste dimineata si seara dar nu neglija spalatul dupa fiecare masa(optional)dar dupa folosirea amestecului te speli normal cu pasta.Pwp sper ca te-am ajutat!