| AndreeaFarasperante a întrebat:

Ce pot face ca parul sa-mi creasca mai repede si cat mai sanatos? Intr-un timp cat mai scurt? Help me! Funda

14 răspunsuri:
| BrunetteClaudia a răspuns:

Aplica ulei de ricin pe radacina parului si tine-l mereu strans in coada de cal sau coc.

| grgdlk a răspuns:

Extensii

| titisan70 a răspuns:

Mai mult de 1cm pe luna nu poate sa creasca asa ca... farasperante.

| anonim_4396 a răspuns (pentru titisan70):

De fapt poate, parul creste intre 1 si 2 cm pe luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iei vitamine de la A la Z, ajuta mult si uite alte cateva sfaturi : http://www.divahair.ro/......ai_repede!

| allllexaaaa a răspuns:

Ok. Uite un sfat: incerca sa nu te mai faci cu placa laughing))), asa si cand te perii ai grija sa nu tragi de el( cum faci tu) si sa ii piepteni usor ca sa nu il rupi. Daca poti, dar nu obligatoriu din proproa experienta sa iti iei ffff putin din varfuri. Asa iti va creste mai repede. :* SUCCES!

| ana06261996 a răspuns (pentru allllexaaaa):

Pai dac il are scurt cum mai foloseste placa?big grinbig grin

| allllexaaaa a răspuns (pentru ana06261996):

Se poate. big grin

| AndreeaFarasperante explică (pentru ana06261996):

Pai nu e fff scurt, e ceva gen tunsoare bob, in stilul meu

| ana06261996 a răspuns:

Sa il ingrijesti incearca sa nu folosesti toate samponurile scumpe pentru ca nu ajuta crede-ma din propria experienta si sa il tii cit mai mult impletit in asa mod va functiona...spe ca cit de putin te-am ajutat

| allllexaaaa a răspuns (pentru ana06261996):

Ea il are scurt nu are cum sa il impletescalaughing))
mrg nu aveai de unde sa stii tu. big grin

| meero a răspuns:

Buna!

Din pacate, minuni nu exista, dar iti pot spune ce m-a ajutat pe mine.
Am luat vitamine pentru par si unghii timp de 3 luni, si acum incerc sa am o alimentatie cat mai echilibrata. Dupa ce ii dai corpului tau vitaminele si mineralele de care are nevoie pentru a functiona corect, poti sa incepi sa iti ajuti parul sa creasca.
Eu am folosit tinctura de ardei iute. Mi-am masat parul cu ea in fiecare zi timp de o luna. Dupa ce o aplici pe scalp, masezi 5 minute si iti pui un prosop cald pentru ca substantele sa iti intre in piele. Nu miroase, nu arde si nu ingrasa parul. Mie mi-a crescut aprox 4 cm luna respectiva. Si am avut fff mult par nou...
Succes si sper sa iti fi fost de folos raspunsul meu happy