| KimyLook a întrebat:

Help. Sunt o fata de 12 ani si am parul pana la gat si vr sa imi creasca mai repede. O fata il avea mai scurt si il are mai lung acum. Exista vreun spray ceva de crescut parul?

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Fiindca esti inca destul de mica, nu iti recomand sa iti achizitionezi produse scumpe pe care sa nu stii sa le utilizezi intocmai. Asa ca singura solutie ar fi urmatoarea, pe care ti-o propun doar daca vei fi suficient de desteapta incat sa o rogi pe mama ta sa te ajute. Este vorba de o masca pentru par pe care eu poti face acasa, cu ajutorul unui adult ca sa ti-o poti pune pe par. Este vorba de urmatoarea reteta: intr-un bol pui o sticluta de ulei de ricin (costa intre 4 si 10 lei, de la plafar), 3 lingurite de zeama de lamaie, si 3 de ulei de masline. Amesteci totul bine, bine si chiar daca ti se va parea putina compozitie, crede-ma ca iti ajunge. O rogi pe mama ta sa iti aplice pe toata lungimea parului, insistand la radacini si frecandu-ti pielea capului pentru cateva minute. Acolo e partea importanta, la radacini. Iti prinzi parul la spate si iti pui un prosop pe cap cu care stai asa o jumatate de ora. Dupa care te speli ca de obicei, samponandu-te de 2 sau 3 ori depinde de parul tau. Repeti treaba asta cu masca o data la 2 saptamani! ATENTIE! Nu faci asta de mai multe ori pe saptamana pentru ca efectul s-ar putea sa fie invers. Si niciodata fara ajutorul mamei tale.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa te ajute uleiul de ricin

| CautNume a răspuns:

Uleiul de ricin

| pisicutzamik a răspuns:

Foloseste ulei de ricin

| kiv1990 a răspuns:

Da tie iti trebuie?
pina la 17 o sa fie pina la fund

| crissa20 a răspuns:

Buna, poti incerca Lotiunea cu petroleum de la gerovital! Contine ulei de ricin, vitamine si bineinteles petroleum( un derivat modern al petrolului) Bafta si eu imi fac acest tratament si parul creste mai repede! Bafta!

| pisicutza1scumpii a răspuns:

Pur si simplu... foloseste balsam si nu trage de el cand te piepteni.