| imnotbeauty a întrebat:

Ce pot face ca sa fiu slaba si inalta?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu esti inalta poti purta tocuri, daca esti mai plinuță alege negrul negrul mai subtiază.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dieta si sport mult, dar la ce ai vrea sa fi asa?! Se poarta formele, la sexul frumos!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tocuri inalte porti?

| Alverto a răspuns:

Pai și la ce răspuns te aștepți să primești? E și normal ca singurul lucru pe care îl poți face pentru a slăbi este sa faci exerciții fizice intense. Cu înălțimea nu poți rezolva ca la greutate.

| Alverto a răspuns (pentru Alverto):

Apropo trebuie sa mănânci cat mai sănătos și să eviți alimentele care balonează stomacul ca și fasolea. De evitat zaharul, cafeaua, ceaiurile, lactatele cu un conținut ridicat de grăsime, alcoolul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi în deficit caloric. înălțimea este determinat genetic asa ca nu prea poți face ceva în acest sens, decât sa te acepti asa cum ești și sa înțelegi ca fiecare suntem frumoși în felul nostru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să fii slabă se numește deficit caloric. Ca să fii înaltă, nimic.

Dar dacă ai impresia că ăsta e standardul de frumusețe, te înșeli amarnic. Doar la modelling se caută așa ceva. În rest, oamenii obișnuiți preferă o înălțime medie și o greutate medie. Scândurile nu sunt idealul celor mai mulți.

| iustinhoodnikka a răspuns:

Sa mananci sanatos (spanac, broccoli, etc, dar sa nu uitam si de carne), sport, si sa dormi mult. Asta-i tot.