| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face împotriva mătreții din barbă? Samponul pentru parul din cap nu curata cum trebuie barba, nici nu e recomandat pentru ea. Un șampon pentru barba? Sa nu fie prea scump.

4 răspunsuri:
| timidu89 a răspuns:

Tu cred ca iti bati joc de noiwinking ai mai pus aceeasi intrebare nu demult. Mie mi-a zis frizerul la care merg din 2018 ca nu are rost sa cumpar sampon pentru barba ca costa bani multi si nu e diferenta. La cate zile o speli si cu ce sampon? Nu am folosit niciodata sampon pentru barba dar cred ca costa destul de mult.

| Rocklove a răspuns (pentru timidu89):

Știu am mai pus întrebarea, dar am mai pus-o încă o data sa vad dacă îmi mai răspunde cineva care știe. Nici n-o s-o mai pun.
Îmi spăl barba cam de 2 ori pe săptămână cu head and shoulders sau nivea Men cu cărbune activ. Dar după ce fac baie și îmi piepten barba cade matreata din ea. Chiar ieri mi-am tuns-o scurta de 3 mm pentru a putea sa se curețe mai bine și mi-am comandat un șampon petru barba proraso wood spice.

| timidu89 a răspuns (pentru Rocklove):

Si eu faceam matreata dar la cateva zile sau o saptamana. Dar dupa ce o spalam era fresh 3-4 zile. Nivea men nu cred ca e bun la spalarea barbi. Eu o aveam si lunga tare. De cand folosesc h&s ultra men nu mai am probleme cu matreata. De la sampon nivea faceam matreata la par si de la head & soulders menthol fresh.

| Rocklove a răspuns (pentru timidu89):

H&s mentol fresh m-am spălat și tot am matreata. O sa îmi iau cum spui tu varianta H&s ultra Men. Mulțumesc de răspuns.