| MBAAA a întrebat:

Ce pot face pentru a da volum si stralucire parului meu pentru un timp mai indelungat? Precizez ca firul meu de par este subtire, as vrea daca se poate ceva tratamente pentru a`l ingrosa, pe langa volum si stralucire. Funda

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt șampoane și balsamuri pentru volum și strălucire.
Pa, pa.

| anutza a răspuns:

Orice masca cu ou intareste parul,
clateste-ter cu un pic de bere si va fi mai aspru,

| PinkPanther a răspuns:

Si eu am aceiasi probleme, am incercat o gramada de produse pentru volum, nici unul nu a dat rezultate

| lllullla a răspuns:

Spray-ul cu cheratina de la byphasse este foarte bun. si de la tony & guy iti recomand gama rosie. este foarte buna, eu o folosesc si chiar se simte. se gaseste in farmaciile sensiblu si in magazinele dm. uneori in dm este la oferta. si pentru volum eu imi usuc parul cu uscatorul dar il tin in sus si cu o perie foarte mare prin care trece aerul. si stralucire poti sa-i dai si dupa cu fixativ - cele de la l'oreal tec sunt foarte bune.

| Raquella a răspuns:

Deci...si eu am firul de par subtire si am incercat o gramada de tratamente dar nu prea au avut rezultat. Obisnuiesc sa imi fac o masca de par cu: ulei de ricin, ulei de masline, un ou, la care poti adauga si zeama de la un castravete sau lamaie.

| Raquella a răspuns (pentru Raquella):

Am uitat sa precizez faptul ca dupa aplicarea mastii stai vreo ora dupa care te speli. Apoi parul arata stralucitor si mai sanatos.