| teodorcostin a întrebat:

Cum imi pot ingrosa firul de par?
E subtire si imi sta in toate partilecrying(((
As vrea sa mi se aseze fara sa-l dau cu fixativsad
Heeeelp

Răspuns Câştigător
| Andreea11989 a răspuns:

Eu am folosit un produs de la Kaypro toto pentru ingrosarea firului de par si a avut efect la mine, ti-l recomand. Daca doresti il gasesti aici: https://www.beautyoneshop.ro/......-1947.html

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa-ti ingrosi firul de par, parul este tesut mort iar structura firului de par este genetica. Te nasti cu o anumita grosime a firului de par si un numar fix de foliculi pilosi din care cresc firele de par.

Eu am parul foarte fin si fara volum, am inceput sa-i mai aplic masti cu galbenus de ou si ulei pentru ca-i ofera textura si mult volum. In functie de lungimea parului tau aplici 1-2 galbenusuri de ou si pentru fiecare galbenus de ou adaugi o lingurita de ulei. Eu folosesc ulei de ricin. Aplici masca pe parul uscat ( atat pe lungime cat si la radacina ), acoperi cu o casca de dus/punga parul si stai cu ea cateva ore ( eu stau cel putin 3 ). Clatesti foarte bine parul ca sa te asiguri ca ai indepartat tot galbenusul din par si dupa iti speli parul normal. Poti sa incerci sa imbunatatesti masca asta cu bere fara alcool, cica berea are efect asemanator cu fixativul.

Răspuns utilizator avertizat